Pogoń za wynikiem zaowocowała punktem

03.11.2023

W piątek 3 listopada Wisła Grupa Azoty Puławy mierzyła się w ramach 16. kolejki II ligi z GKS-em Jastrzębie.

W pierwszej połowie przeważała drużyna gości. W 19' dobrą interwencją wykazał się Paweł Łakota, jednak minutę później był zmuszony do kapitulacji. Wówczas piłka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego trafiła do Sebastiana Rogali, który umieścił ją w siatce. Odpowiedzieć w 31' mógł Janusz Nojszewski, lecz przegrał pojedynek jeden na jeden z bramkarzem przyjezdnych. To co nie udało się Wiślakom, udało się zielono-czarno-żółtym. W 36' po zamieszaniu w naszej szesnastce na listę strzelców wpisał się Michał Bednarski. Jeszcze przed przerwą zdołaliśmy wyrównać. Danian Pavlas wrzucił piłkę w pole karne, gdzie dobrze znalazł się Robert Janicki i głową dopełnił formalności. Po pierwszych czterdziestu pięciu minutach przegrywaliśmy 1:2.

Druga odsłona była zgoła inna. To podopieczni trenera Michała Pirosa prowadzili grę. Po kilku próbach bramkę zdołaliśmy zdobyć w 64', kiedy to egzekutorem okazał się Karol Noiszewski. W kolejnych minutach swoich szans próbował m.in. Robert Janicki, ale nie zdołał pokonać Jakuba Trojanowskiego. W ostatecznym rozrachunku biało-niebiescy zremisowali z GKS-em Jastrzębie 2:2.

Skład Wisły:
Paweł Łakota - Robert Janicki, Mateusz Klichowicz, Dawid Retlewski, Radosław Seweryś, Kamil Kumoch (83' Kamil Kargulewicz), Danian Pavlas, Janusz Nojszewski (83' Kacper Szymanek), Jan Flak, Przemysław Skałecki, Karol Noiszewski.

3 listopada 2023, 18:00 – Stadion MOSiR | ul. Hauke-Bosaka 1
Wisła Grupa Azoty Puławy - GKS Jastrzębie 2:2 (1:2)
Bramki: Robert Janicki 41', Karol Noiszewski 64' - Sebastian Rogala 20', Michał Bednarski 36'

Żółte kartki: Robert Janicki 25', Dawid Retlewski 64' - Koki Togitani 62', Joao Guilherme 90'

Sędziował: Filip Kaliszewski (Gdańsk)