Podsumowanie Mistrzostw w pływaniu

12.12.2022

Nasi zawodnicy i zawodniczki startowali w Mistrzostwach Polski w pływaniu, które odbywały się w Olsztynie oraz Gorzowie Wielkopolskim.

O pięciu tytułach mistrzowskich i rekordach Polski Gabrysi Król już informowaliśmy. Poza naszą "Królową pływania" w Gorzowie startowała także Nikola Jasik, a w Olsztynie Hubert Żaczek.

Nikola zajęła doskonałe piąte miejsce na 100 metrów stylem motylkowym (1:03.68). Jeszcze lepiej poszło jej na dwukrotnie krótszym dystansie czyli 50 metrów stylem motylkowym. Nikola zajęła czwartą lokatę z czasem 28.48, a do medalu zabrakło jej zaledwie 0,09 sekundy. Trzeci finał z udziałem naszej zawodniczki odbył się na 200 metrów stylem motylkowym. Nikola zajęła w nim ósme miejsce z czasem 2:29.31. W ostatnim starcie na 100 metrów stylem zmiennym zakończył się dwudziestym drugim czasem w stawce (1:10.94).

W Mistrzostwach do lat 14, które odbywały się w Olsztynie startował Hubert Żaczek. W najlepszym starcie zajął czwarte miejsce w wyścigu na 400 metrów stylem zmiennym z czasem 4:46.77. Hubert wystąpił w finale A na 100 metrów stylem dowolnym zajmując ósmą pozycję (54.51), a także w finale B na 400 metrów stylem dowolnym gdzie był piąty (4:20.15).

Zawodnikom oraz trenerowi Grzegorzowi Chojakowi serdecznie gratulujemy.