Gabriela Król pięciokrotną Mistrzynią Polski

12.12.2022

Reprezentantka KS Wisła Puławy Gabrysia Król aż pięciokrotnie stawała na najwyższym stopniu podium podczas Mistrzostw Polski do lat 16 w pływaniu, które odbyły się w weekend w Gorzowie Wielkopolskim.

Gabrysia zwyciężyła w wyścigach na 100 metrów stylem motylkowym (59.22), 200 metrów stylem dowolnym (2:00.57), 200 metrów stylem zmiennym (2:12.45), 50 metrów stylem grzbietowym (27.37) oraz 100 metrów stylem dowolnym (54.39). W dwóch ostatnich z wymienionych startów pobijała także Rekordy Polski. Najpierw wymazała z tabel rekord na 50 metrów stylem grzbietowym Klaudii Naziębło z 2009 roku, a następnie rekord na 100 metrów stylem dowolnym Katarzyny Wilk z roku 2008.

Gabrysia została najlepszą zawodniczką Mistrzostw, a dzięki jej postawie KS Wisła Puławy uplasował się na trzecim miejscu w klasyfikacji medalowej klubów.