Aktualności

Zmarł Aleksander Zdybel

29.05.2024

Z głębokim żalem informujemy, że zmarł trener Aleksander Zdybel. Człowiek legenda puławskiej lekkoatletyki, trener, działacz, społecznik. Miał 83 lata.

Trener Zdybel urodził się w 1940 roku w Rudniku Dużym. Do Puław przeprowadził się blisko ćwierć wieku później i rozpoczął pracę w sekcji lekkiej atletyki, której był wierny do dziś. W 1967 roku zajął miejsce Henryka Tumiłowicza jako głównego trenera sekcji, a pomagali mu w szkoleniu Bogusław Mierzejewski i Czesław Beda. Efektem tej pracy było II miejsce wśród sekcji Lubelskiego Okręgowego Związku Lekkoatletycznego, pierwszego miejsca w kategorii młodzików, drugiego w kategorii seniorów.

W 1968 roku założył sekcję podnoszenia ciężarów i od początku tworzył jej struktury. Niedługo później dołączył do niego Witold Guz.

Trener Zdybel specjalizował się w konkurencjach rzutowych. To pod jego okiem trenował m.in. Mateusz Mikos - Mistrz Polski i medalista Mistrzostw Europy. Wielokrotnie odznaczany medalami za wzorową postawę, pracę trenerską, pełnienie funkcji społecznych. Trener opiekował się młodymi zawodnikami zaszczepiając w nich miłość do niełatwych konkurencji technicznych. Był sędzią, zajmował się zgrupowaniami sportowymi, organizował zawody międzyszkolne. W ubiegłym roku otrzymał nagrodę specjalną Prezydenta Puław za działalność na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego.

Prawie 60-lat stażu pracy w Klubie - to się już właściwie nie zdarza. Trenerze Olku, pięknie dziękujemy za zawsze pogodne nastawienie, ciężką pracę i przywiązanie do barw klubowych. Będziemy o trenerze pamiętać...

 

Wróć
poprzednia
następna

Nasi sponsorzy

Partner drużyny


Sponsor złoty


Sponsor srebrny


Sponsor brązowy


Przyjaciele Wisły


Sponsor techniczny


Partner medialny