Aktualności

Wisła za burtą rozgrywek Fortuna Pucharu Polski

09.11.2023

W środę 8 listopada Wisła Grupa Azoty Puławy podejmowała w ramach 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski ekstraklasowy zespół WIdzewa Łódź.

Choć na początku spotkania rywale wykreowali tzw. "setke" na objęcie prowadzenia to w kolejnych minutach Wiślacy mogli otworzyć wynik meczu. Szanse na gole mieli Dawid Retlewski czy Janusz Nojszewski, jednak żaden z nich nie zdołał pokonać Jakuba Szymańskiego. Niewykorzystane okazje biało-niebieskich zemściły się w 26 minucie. Wówczas Fabio Nunes pokonał strzałem głową Pawła Łakote. Pięć minut później było już 2:0 za sprawą Jordi Sancheza po składnej akcji czerwono-biało-czerwonych. Ten sam zawodnik zdobył w 38' dublet. Przed przerwą drugą bramkę na swoje konto zapisał także wspomniany Fabio Nunes. Po czterdziestu pięciu minutach przegrywaliśmy 0:4.

Tuż po zmianie stron na listę strzelców mógł wpisać się "Nojsza", ale lepszy w pojedynku jeden na jeden okazał się bramkarz przyjezdnych. Chwilę później rzut wolny wykonywał Maciej Bortniczuk, który chciał zaskoczyć uderzeniem Szymańskiego, lecz golkiper gości wykazał się świetną interwencją. Po kilku próbach bramkę dla podopiecznych trenera Michała Pirosa zdobył Jan Flak. Nic to jednak ostatecznie nie zmieniło. Finalnie Wisła Grupa Azoty Puławy uległa Widzewowi Łódź 1:4.