Wisła wraca z punktem do Puław

12.11.2023

W niedzielny wieczór 12 listopada Wisła Grupa Azoty Puławy mierzyła się na wyjeździe w ramach 17. kolejki II ligi z siedlecką Pogonią.

Jako pierwsi klarowną okazję na bramkę mieli Wiślacy. W 8' Mateusz Klichowicz zdecydował się na strzał z woleja, a bramkarz przeniósł piłkę nad poprzeczką. W kolejnych minutach groźne akcje wyprowadzali gospodarze, aż w 21' Mateusz Majewski wykorzystał dośrodkowanie z lewego skrzydła i pokonał Pawła Łakote. Do końca pierwszej połowy Pogoniści wykreowali jeszcze kilka dogodnych sytuacji, ale nie zdołali podwyższyć prowadzenia. Najniebezpieczniejsza sytuacja miała miejsce w 45', kiedy to Cezary Demianiuk wyszedł jeden na jeden z naszym golkiperem i ustrzelił słupek. Do przerwy przegrywaliśmy 0:1.

Tuż po zmianie stron, w 48' arbiter główny podyktował rzut karny dla Wisły po zagraniu ręką zawodnika rywali. Po chwili strzał na gola zamienił Mateusz Klichowicz. Zaledwie dwie minuty później przeprowadziliśmy składną akcję, po której Damian Kołtański wpisał się na listę strzelców. Dwa szybkie ciosy podopiecznych trenera Michała Pirosa zmobilizowały naszych przeciwników. W 56' dobrze interweniował Paweł Łakota, natomiast jedenaście minut później zmuszony był do kapitulacji. W ostatecznym rozrachunku Wisła Grupa Azoty Puławy zremisowała z Pogonią Siedlce 2:2.

Skład Wisły:
Paweł Łakota - Kamil Kumoch (78' Krystian Puton), Janusz Nojszewski (78' Oskar Przywara), Danian Pavlas, Łukasz Wiech, Damian Kołtański, Maciej Bortniczuk, Maksymilian Tkocz, Przemysław Skałecki, Jan Flak, Mateusz Klichowicz (85' Kamil Kargulewicz).

12 listopada 2023, 20:00 – Stadion ROSRRiT w Siedlcach | ul. Jana Pawła II 6
Pogoń Siedlce - Wisła Grupa Azoty Puławy 2:2 (1:0)
Bramki: Mateusz Majewski 21', Piotr Pyrdoł 67' - Mateusz Klichowicz 48' (rzut karny), Damian Kołtański 50'

Żółte kartki: Robert Majewski 81' - Maksymilian Tkocz 58', Jan Flak 61', Przemysław Skałecki 77'

Sędziował: Albert Różycki (Łódź)