Wisła w drugiej rundzie Fortuna Pucharu Polski

26.09.2023

We wtorek 26 września Wisła Grupa Azoty Puławy mierzyła się w ramach I rundy Fortuna Pucharu Polski z pierwszoligowym Chrobrym Głogów.

Przez pierwsze dwadzieścia minut spotkania lepiej prezentowali się przyjezdni. Już w 4' Szymon Bartlewicz uderzył zza pola karnego i umieścił piłkę w siatce. W kolejnych minutach czujna musiała być nasza defensywa, gdyż rywale kreowali groźne akcje. Z biegiem czasu do głosu doszli Wiślacy, jednak bramkarz rywali pozostał do przerwy z "czystym kontem". Po czterdziestu pięciu minutach przegrywaliśmy 0:1.

W drugiej połowie to podopieczni trenera Michała Pirosa stwarzali większe zagrożenie. W 56' Mateusz Klichowicz strzałem z głowy wyrównał wynik spotkania. Zaledwie cztery minuty później "Klichu" odebrał piłkę golkiperowi i skompletował dublet. Napieraliśmy na rywali, czego konsekwencją była trzecia bramka. W 77' Dawid Retlewski otrzymał podanie od Klichowicza i z bliskiej odległości pokonał Karola Dybowskiego. Do końca meczu stworzyliśmy jeszcze kilka dogodnych sytuacji, ale ostatecznie starcie zakończyło się naszym zwycięstwem 3:1 i awansem do drugiej rundy Fortuna Pucharu Polski.