Wisła przerwała wyjazdową serie Stomilu

13.08.2023

W niedzielę 13 sierpnia Wisła Grupa Azoty Puławy mierzyła się w meczu domowym w ramach 4. kolejki II ligi ze Stomilem Olsztyn.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce. Z biegiem czasu inicjatywę zaczęli jednak przejmować Wiślacy. W 10' niecelnie uderzał Damian Kołtański, a dziesięć minut później strzał Daniana Pavlasa został obroniony przez jednego z obrońców. W 25' przeprowadziliśmy składną akcję. Kamil Kargulewicz zagrał do Kacpra Kaczorowskiego, który posłał piłkę do wspomnianego Pavlasa, a on pokonał bramkarza przyjezdnych. Duma Warmii starała się wyrównać, ale ich strzały pozostawiały wiele do życzenia. Nasz zespół również nie stwarzał sobie klarownych sytuacji, zatem do przerwy widniał wynik 1:0.

Tuż po zmianie stron minimalnie nad poprzeczką strzelał napastnik Stomilu. Chwilę później kolejny z zawodników uderzył obok słupka. Atakowali również podopieczni trenera Michała Pirosa, ale nasze strzały blokowała defensywa przeciwników. Na kolejne gole musieliśmy czekać aż do doliczonego czasu gry. Wówczas świetnie na skrzydle pokazał się Danian Pavlas, który następnie dośrodkował w pole karne gości, gdzie znalazł się Oskar Przywara i podwyższył prowadzenie. Na sam koniec nie ustrzegliśmy się jednak błędu. Hubert Sadowski huknął z piętnastego metra i ustalił wynik meczu. Wisła Grupa Azoty Puławy wygrała z olsztyńskim Stomilem 2:1.