Wisła odwróciła losy spotkania grając w osłabieniu

02.09.2023

W sobotę 2 września Wisła Grupa Azoty Puławy mierzyła się w ramach 7. kolejki II ligi z Sandecją Nowy Sącz.

Pierwsza połowa należała do naszych przeciwników, którzy częściej stwarzali zagrożenie pod naszym polem karnym. W 25' niebezpieczny strzał gospodarzy obronił Oskar Mielcarz, jednak cztery minuty później był zmuszony do kapitulacji. Wówczas Radosław Gołębiowski poradził sobie z naszą defensywą, wyszedł na dobrą pozycję i dał swojej drużynie prowadzenie. W odpowiedzi uderzał Janusz Nojszewski, ale świetnie interweniował bramkarz. Do przerwy wynik nie uległ zmianie, zatem przegrywaliśmy 0:1.

Na początku drugiej odsłony Karol Noiszewski otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Zdawałoby się, że w takiej sytuacji nie mamy już szans na pozytywny rezultat. Stało się jednak inaczej. Staraliśmy się o gole, a doskonałą do tego okazję miał w 67' Dawid Retlewski, który nie trafił w bramkę w pojedynku jeden na jeden. Ten sam zawodnik zrehabilitował się zaledwie trzy minuty później, pokonując Pawła Sokoła. Z kolei w 75' piłka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego trafiła do Kacpra Kaczorowskiego, który zagrał do Przemka Skałeckiego, a on głową umieścił futbolówkę w siatce. W końcówce meczu widzieliśmy mocny atak Sączersów, jednak nie zdołali oni pokonać Oskara Mielcarza. W rezultacie Wisła Grupa Azoty Puławy pokonała Sandecję Nowy Sącz 2:1.