Aktualności

Wiktoria Oko szósta na świecie!

06.08.2022

Niesamowite emocje przez kilka wieczorów z rzędu zafundowała nam Wiktoria Oko, która startowała w Mistrzostwach Świata U20 w lekkiej atletyce w kolumbijskim Cali.

Podopieczna Sławomira Murata, debiutująca na tak wielkiej imprezie, w biegu eliminacyjnym zajęła drugie miejsce kwalifikując się do półfinałów. Bieg eliminacyjny wykonany według planu - mówił na gorąco trener - Wiktoria miała pobiec lżej pierwsze 200 metrów żeby zaoszczędzić trochę sił na kolejny etap. Dziś już nie będzie kalkulowania. Tutaj trzeba iść na całość od początku - dodawał.

I Wiktoria posłuchała planu i go zrealizowała! Po fantastycznym finiszu zajęła drugie miejsce w swoim półfinale i awansowała do najlepszej ósemki na świecie!

W finale pobiegła równie fantastyczny bieg i ostatecznie zajęła szóste miejsce. Nieprawdopodobny wyczyn.