Aktualności

Wicelider pokonany w osiemnaście minut

13.05.2023

W 31. kolejce eWinner II ligi, rozgrywanej w sobotę 13 maja Wisła Grupa Azoty Puławy mierzyła się z ówczesnym wiceliderem Stomilem Olsztyn. Mecz znakomicie rozpoczął się dla podopiecznych trenera Mariusza Pawlaka. Już w 2’ Dominik Cheba dośrodkował z prawego skrzydła w pole karne gospodarzy, gdzie świetnie znalazł się Adrian Paluchowski, który umieścił piłkę w siatce. Niespełna pięć minut później było już 2:0. Wówczas błąd bramkarza rywali po pressingu „Palucha” wykorzystał Dominik Banach. Głodni bramek w dalszym ciągu napieraliśmy na przeciwników. W 18’ Jakub Czajkowski podał do Paluchowskiego, a on skompletował dublet. Ten sam zawodnik w 32’ mógł pokusić się o hat-trick, lecz główkował minimalnie obok słupka. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie, zatem Wisła prowadziła 3:0.

Po zmianie stron Wiślacy zeszli niżej, a Duma Warmii starała się nam zagrozić poprzez liczne dośrodkowania. Dobrze radzili sobie jednak nasi defensorzy oraz pewny w bramce Piotr Zieliński. Z kolei w ofensywie szanse na kolejne gole próbowali wykorzystać Dominik Banach, Mateusz Klichowicz czy Maciej Kona, lecz nic z ich starań nie wynikło. W ostatecznym rozrachunku Wisła Grupa Azoty Puławy pokonała Stomil 3:0 i wywiozła z Olsztyna bardzo cenne trzy punkty.

Skład Wisły:
Piotr Zieliński – Wojciech Błyszko, Maciej Kona, Marcin Ryszka (90+1' Robert Majewski), Łukasz Wiech, Jakub Czajkowski, Dominik Cheba, Przemysław Skałecki (71' Damian Kołtański), Dominik Banach (82' Oskar Przywara), Adrian Paluchowski (90+1' Jakub Wlaźlik), Mateusz Klichowicz (71' Kamil Kargulewicz).

13 maja 2023, 19:45 – Stadion OSiR w Olsztynie | Aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego 69a
Stomil Olsztyn - Wisła Grupa Azoty Puławy 0:3 (0:3)
Bramki: Adrian Paluchowski 2', 18', Dominik Banach 7'

Żółte kartki: Hubert Krawczun 21', Hubert Sadowski 58' - Przemysław Skałecki 35', Lukasz Wiech 74', Marcin Ryszka 79'

Sędziował: Radosław Trochimiuk (Przasnysz)