Aktualności

Udany rewanż

06.11.2022

Mocno w pamięci wiślaków siedziała inauguracyjna porażka z GKS Jastrzębie w ramach eWinner II ligi piłkarskiej. Nasz zespół pokazał, że może grać efektownie i bez trudu poradził sobie z niewygodnym rywalem.

Już w 3. minucie w dobrej sytuacji pomylił się Mateusz Klichowicz uderzając obok bramki. W odpowiedzi gospodarze po rzucie rożnym trafili w poprzeczkę. Od tego momentu dominowali już jednak wiślacy i nie pozostawili złudzeń kto jest lepszy w tym pojedynku.

W 14. minucie na uderzenie z linii pola karnego zdecydował się Dawid Retlewski,a odbitą piłkę przez bramkarza do siatki skierował pochodzący właśnie z Jastrzębia Marcin Ryszka. Dwie minuty później po dobrej akcji Klichowicza uderzał Krystian Puton, a golkiper miejscowych doskonałą interwencją uchronił swój zespół od utraty gola. Kilkanaście sekund później był już jednak bezradny. W zamieszaniu pod bramką Mateusz Kaczmarek wyłożył piłkę Łukaszowi Wiechowi, a nasz defensor wpisał się na listę strzelców. Wisła kontrolowała spotkanie, a GKS nie potrafił groźniej zagrozić bramce Piotra Zielińskiego. W 51. minucie ponownie swój tryb "turbo" uruchomił Klichowicz, a następnie podał piłkę do niepilnowanego Kaczmarka, który ze spokojem zdobył trzeciego gola. Wynik ustalił w doliczonym czasie Damian Kołtański trafiając z pola karnego.

Za tydzień ostatni akord ligowej jesieni. Zagramy w Krakowie z tamtejszym Hutnikiem.

GKS JASTRZĘBIE 0:4 (0:2) WISŁA PUŁAWY

Bramki: Ryszka 14, Wiech 16, Kaczmarek 51, Kołtański 90

Wisła: Zieliński - Cheba, Wiech, Majewski (84 Gvozdenovic), Banach, Kaczmarek (81 Kołtański), Skałecki, Ryszka (61 Kona), Puton (81 Papikyan), Klichowicz (84 Ednilson), Retlewski

 

fot. Robert Nowak

Wróć
poprzednia
następna

Nasi sponsorzy

Sponsor strategiczny

Partner drużyny


Sponsor złoty


Sponsor srebrny


Sponsor brązowy


Przyjaciele Wisły


Sponsor techniczny


Partner medialny