Aktualności

Udane starty pływaków Wisły

14.06.2023

W sobotę 10 czerwca w Lublinie rozegrana została II runda Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików 12-letnich.

Na starcie stanęło 120 zawodników z 14 klubów. Klub Sportowy Wisła Puławy reprezentowany był przez Łucję Sacharow, Ninę Reczek, Anastasię Soltys, Kamilę Czopek i Eldara Bomaziuka. Ta skromna drużyna z Puław zaprezentowała się całkiem udanie, zdobywając w zawodach 9 medali.

Medale zdobywali:

• Anastasia Soltys - 2 złote na dystansie 100 i 200 metrów stylem klasycznym oraz 1 brązowy na dystansie 200 metrów stylem zmiennym;
  • Nina Reczek – 2 srebrne na dystansie 100 i 200 metrów stylem grzbietowym oraz 1 brązowy na dystansie 100 metrów stylem dowolnym;
  • Kamila Czopek – 1 brązowy na dystansie 100 metrów stylem motylkowym;
  • Sztafety 4x50 metrów stylem zmiennym – złoty medal.
    Sztafeta płynęła w składzie: Nina Reczek, Anastasia Soltys, Eldar Bomaziuk, Kamila Czopek;
  • Sztafeta 4x50 metrów stylem dowolnym – brązowy medal w identycznym składzie.

Ponadto Nina Reczek zajęła 3. miejsce w punktacji ogólnej za co otrzymała pamiątkową statuetkę.

Tydzień wcześniej na pływalni Politechniki Łódzkiej rozegrany został finał Arena Grand Prix Puchar Polski.

Zawody zgromadziły czołówkę polskich pływaków walczących o minima na największe imprezy światowe w tym i nadchodzącym roku. Wśród nich udane starty zaliczyła w tym momencie najlepsza nasza zawodniczka Gabriela Król. Dla Gabrysi były to starty kontrolne przed lipcowymi Mistrzostwami Europy, do których prawo startu wywalczyła sobie już wcześniej.

Najlepsze 3. miejsce zajęła w wyścigu na 100 metrów stylem motylkowym uzyskując bardzo wartościowy rezultat 1.01.70.

Serdeczne gratulacje dla naszych zawodników!