Tylko remis w starciu z osłabioną Polonią

12.09.2023

Nietypowo w poniedziałek 11 września Wisła Grupa Azoty Puławy podejmowała w 8. kolejce II ligi zespół Polonii Bytom.

Pierwsza połowa była dość wyrównana. Widzieliśmy sporo walki z obu stron, jednak brakowało dokładności. W 36' Dawid Wolny brutalnie sfaulował Krystiana Putona, za co otrzymał bezpośrednią czerwoną kartkę. Od tego momentu wydawało się, że Wiślacy przejmą inicjatywę, lecz do przerwy tak się nie stało. Widniał wynik 0:0.

Po zmianie stron staraliśmy się udokumentować naszą przewagę. W 58' Damian Kołtański zbyt lekko uderzał z "przewrotki", a po chwili niecelnie główkował. Swoje okazje mieli także goście, jak m.in. sytuacja z 67', kiedy to Daniel Ścislak oddał strzał z rzutu wolnego w słupek. Minutę później wyprowadziliśmy składną akcję, po której Robert Janicki oddał niecelny strzał. Z kolei w 79' Maciej Bortniczuk posłał futbolówkę minimalnie obok bramki strzeżonej przez Eryka Mirusa. Odpowiedzieć mogli nam rywale, ale świetnie spisywał się Oskar Mielcarz. Dobrą sytuację na gola mieliśmy także w 90 minucie. Wówczas Kamil Kumoch po podaniu od Mateusza Kaczmarka trafił w boczną siatkę. Ostatecznie podopieczni trenera Michała Pirosa podzielili się punktami z Polonią Bytom po remisie 0:0.