Tylko punkt po straconej bramce w doliczonym czasie gry

18.11.2023

W sobotę 18 listopada Wisła Grupa Azoty Puławy rywalizowała w ramach 18. kolejki II ligi z Chojniczanką Chojnice.

Na początku spotkania lepiej prezentowali się podopieczni trenera Michała Pirosa. W 5' Robert Janicki oddał minimalnie niecelny strzał głową, natomiast osiem minut później wyprowadziliśmy składną akcję, po której padła bramka. Dawid Retlewski otrzymał podanie od Janusza Nojszewskiego, wyszedł na dogodną pozycję i pokonał bramkarza miejscowych. Po utracie gola rywale dążyli do wyrównania. Najbliżej tego celu był w 24' Grzegorz Szymusik, jednak dobrze interweniował Paweł Łakota. Przed przerwą mieliśmy jeszcze okazje na podwyższenie prowadzenia, ale zabrakło nam nieco szczęścia. Finalnie po czterdziestu pięciu minutach widniał wynik 1:0 dla Wiślaków.

W 48' dwukrotnie uderzał "Nojsza". Najpierw trafił w słupek, a po chwili jego strzał obronił Damian Primel. Z kolei w 51' drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Łukasz Wiech. Od tego momentu gra toczyła się pod dyktando przeciwników. Defensorzy biało-niebieskich dobrze radzili sobie z atakami żółto-biało-czerwonych aż do 99 minuty, kiedy to Alef Firmino umieścił piłkę w siatce. W ostatecznym rozrachunku Wisła Grupa Azoty Puławy zremisowała z Chojniczanką Chojnice 1:1.