Tylko punkt po straconej bramce w 96 minucie

04.03.2024

W deszczowy poniedziałkowy wieczór 4 marca Wisła Grupa Azoty podejmowała w Puławach zespół KKS-u Kalisz.

Mecz mógł wręcz idealnie rozpocząć się dla biało-niebieskich. W 7' faulowany w polu karnym rywali był Łukasz Wiech. Sędzia główny wskazał na jedenasty metr, a po chwili strzał Mateusza Klichowicza obronił bramkarz. Jak mawia przysłowie "co się odwlecze to nie uciecze". Sześć minut później podopieczni trenera Mikołaja Raczyńskiego wyprowadzili składną akcję. Karol Noiszewski zagrał na skrzydło do Jana Flaka, który odegrał do Janusza Nojszewskiego, a ten z powrotem do Janka, który obsłużył podaniem Piotra Giela. Popularny "Gielo" odwrócił się z piłką i pokonał Macieja Krakowiaka. W 26' byliśmy bliscy podwyższenia prowadzenia. Wówczas Giel podał do Macieja Bortniczuka, a ten w dogodnej sytuacji przegrał pojedynek z golkiperem przyjezdnych. W końcówce pierwszej połowy do głosu doszli rywale, którzy kilkukrotnie starali nam się zagrozić, jednak bez rezultatu. Do przerwy wygrywaliśmy 1:0.

W drugiej odsłonie w dalszym ciągu groźny w ofensywie był Piotr Giel, ale również Maciej Bortniczuk próbował swoich sił. Po przerwie przeciwnicy stwarzali większe zagrożenie w porównaniu do pierwszych czterdziestu pięciu minut. W 59' dobrą interwencją wykazał się Paweł Łakota. W odpowiedzi Janusz Nojszewski uderzył w boczną siatkę. Ostatnie minuty należały do gości. Na listę strzelców mógł wpisać się Nestor Gordillo, lecz to Filip Szewczyk urwał nam punkty w 96' po zamieszaniu w polu karnym. W ostatecznym rozrachunku Wisła Grupa Azoty Puławy zremisowała z KKS-em Kalisz 1:1.