Szalona końcówka zdecydowała o zwycięstwie gospodarzy

15.09.2023

W piątek 15 września Wisła Grupa Azoty Puławy mierzyła się na wyjeździe z Olimpią Elbląg. W pierwszej połowie lepiej prezentowali się rywale, którzy kilkukrotnie starali się zaskoczyć naszą defensywę. Swoich sił próbowali także podopieczni trenera Michała Pirosa, jednak brakowało dokładności. Ostatecznie do przerwy widniał bezbramkowy remis.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. W 54' jeden z zawodników Olimpii wrzucił piłkę z autu w nasze pole karne. Futbolówkę wybił Przemysław Skałecki, lecz niestety trafiła ona pod nogi Yana Senkevicha, który pokonał Oskara Mielcarza. Przez kolejne minuty dalej trwały groźne akcje przeciwników, ale wynik nie ulegał zmianie. W końcu w 89' Kamil Kumoch otrzymał podanie od Krystiana Putona i zdecydował się na strzał z ponad dwudziestu metrów, celując wprost w okienko. Cztery minuty później gospodarze wyprowadzili kontrę, po której Kamil Bartoś zdobył bramkę. Jak się okazało nie był to ostatni gol. W piątej minucie doliczonego czasu gry żółto-biało-niebiescy raz jeszcze zdołali umieścić piłkę w siatce, tym razem za sprawą Michała Kuczałka po uderzeniu zza szesnastki. Po chwili Mateusz Klichowicz został faulowany w polu karnym rywali. Do wykonania jedenastki podszedł Dawid Retlewski i wygrał pojedynek z bramkarzem miejscowych. Nic to jednak nie zmieniło, gdyż po tym trafieniu arbiter zakończył spotkanie. Po szalonej końcówce ulegliśmy Olimpii Elbląg 2:3.

Skład Wisły:
Oskar Mielcarz - Radosław Seweryś, Danian Pavlas (46' Maksymilian Tkocz), Łukasz Wiech, Kacper Kaczorowski, Robert Janicki (67' Krystian Puton), Janusz Nojszewski (67' Mateusz Klichowicz), Damian Kołtański (79' Kamil Kumoch), Maciej Bortniczuk (67' Kamil Kargulewicz), Przemysław Skałecki, Dawid Retlewski.

15 września 2023, 20:00 – Stadion Miejski w Elblągu | ul. Agrykola 8
Olimpia Elbląg - Wisła Grupa Azoty Puławy 3:2 (0:0)
Bramki: Yan Senkevich 54', Kamil Bartoś 90+3', Michał Kuczałek 90+5' - Kamil Kumoch 89', Dawid Retlewski 90+9' (rzut karny)

Żółte kartki: Konrad Łabecki 75', Patryk Jakubczyk 90+2' - Danian Pavlas 31', Przemysław Skałecki 75'

Sędziował: Aleksander Kozieł (Kielce)