Aktualności

Sukcesy Wiślaków w Pucharze Polski

27.02.2023

W dniach 25-26 lutego na basenie Aqua w Lublinie zostały rozegrane pierwsze w tym roku zawody pływackie z cyklu Arena Grand Prix Puchar Polski.

W zawodach wystartowało 565 zawodników z całej Polski. Klub Sportowy Wisła Puławy reprezentowali: 17-letnia Gabriela Król i 15-letni Hubert Żaczek. Oboje są uczniami Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Lublinie. Były to bardzo udane zawody dla naszych zawodników. We wszystkich startach poprawiali swoje rekordy życiowe, przekraczając kolejne granice.

Gabriela Król w swoich 6 wyścigach wygrała 5 razy, zostając tym samym najlepszą zawodniczką wśród juniorek 17-18 letnich. Najbardziej wartościowy wynik uzyskała na 50 grzbietowym (783 pkt). Jest to bardzo dobry prognostyk przed zbliżającymi się kwalifikacjami do Mistrzostw Europy Juniorów, które na początku lipca odbędą się w Belgradzie. Przed Gabrysią jeszcze starty w lidze SMS w Lublinie, Grand Prix w Oświęcimiu oraz wielomecz w Limassol na Cyprze, by na koniec kwietnia powalczyć o minimum na Mistrzostwach Polski Seniorów w Olsztynie.

Hubert Żaczek najwyższe drugie miejsce zajął na 400 zmiennym, chodź najwięcej punktów zdobył za dystans 100 dowolnym (602 pkt). We wszystkich swoich startach poprawiał swoje rekordy życiowe, zajmując wysokie miejsca.

Gratulacje!

Wróć
poprzednia
następna

Nasi sponsorzy

Partner drużyny


Sponsor złoty


Sponsor srebrny


Sponsor brązowy


Przyjaciele Wisły


Sponsor techniczny


Partner medialny