Aktualności

Srebrny medal Mateusza Zawiszy

12.07.2021

W Biłgoraju zakończyły się Mistrzostwa Polski do lat 17 – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w podnoszeniu ciężarów. Podczas tych zawodów Mateusz Zawisza zdobył srebrny medal!

Aleksandra Ślusarska, Karolina Sobczyk, Mateusz Zawisza i Wiktor Stańczyk startowali w Biłgoraju.

Aleksandra Ślusarska zajęła w swojej kategorii 9 miejsce. Nasza zawodniczka uzyskała 43kg w rwaniu i 54 kg w podrzucie. Aleksandra zdobyła 127,5 pkt w punktacji Sinclaira.

Karolina Sobczyk zajęła 6 miejsce. Karolina zaliczyła 48 kg w rwaniu i 64 kg w podrzucie. 140,1 pkt w punktacji Sinclaira uzyskała nasza zawodniczka.

Mateusz Zawisza wicemistrzem Polski do lat 17 w kategorii 73kg. Po zaciętej walce Mateusz wywalczył srebrny medal w dwuboju wynikiem 250kg. Mateusz po rwaniu był trzeci tracąc do drugiego zawodnika 3 kg. W podrzucie był bezkonkurencyjny, podrzucając 142kg , poprawił swój rekord życiowy aż o 8 kg i zdobył złoty medal w podrzucie.

Wiktor Stańczyk zajął 5 miejsce w kategorii +102kg. Nasz zawodnik uzyskała 100kg w rwaniu i 120 kg w podrzucie. Aleksandra zdobyła 230,7 pkt w punktacji Sinclaira.

Nasz klub zajął 11 miejsce w klasyfikacji drużynowej. Województwo Lubelskie zajęło 2 miejsce w klasyfikacji województw.