Spektakularne zwycięstwo z rezerwami Śląska

21.05.2023

W niedzielę 21 maja Wisła Grupa Azoty Puławy podejmowała rezerwy Śląska Wrocław. Na początku meczu lepiej prezentowali się biało-niebiescy, czego konsekwencją była strzelona bramka w 22 minucie. Wówczas Adrian Paluchowski po podaniu z głębi pola wszedł w pole karne gości i pewnie pokonał bramkarza przyjezdnych. Goście po utracie gola starali się wyrównać. Najgroźniejszą okazję miał do tego Przemysław Bargiel, który trafił w 38’ w poprzeczkę. Jeszcze przed przerwą mieliśmy szanse na drugą bramkę. W 42’ faulowany w polu karnym rywali był Mateusz Klichowicz. Sędzia główny nie zawahał się i wskazał na „wapno”. Do piłki podszedł sam poszkodowany, jednak jego strzał obronił Bartosz Głogowski. Do przerwy utrzymał się zatem wynik 1:0 dla Wisły.

Druga połowa rozpoczęła się od czerwonej kartki dla zawodnika Śląska po dwóch wcześniejszych napomnieniach żółtymi. Zaledwie minutę później w 53’ Przemysław Skałecki zagrał prostopadłym podaniem do „Palucha”, a on głową umieścił piłkę w siatce. Podopieczni trenera Mariusza Pawlaka napierali na przeciwników. W 63’ uderzył Mateusz Klichowicz, a futbolówkę po jego strzale wybił z linii obrońca. Po chwili strzał Macieja Kony obronił defensor. Z kolei w 70’ w dobrej pozycji znalazł się Dominik Banach, który podwyższył prowadzenie. Ten sam zawodnik sześć minut później skompletował dublet po podaniu od Klichowicza. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, a więc Wisła Grupa Azoty Puławy pokonała Śląsk II Wrocław 4:0.