Sparingowa wygrana

10.03.2022

W czwartkowym meczu kontrolnym podopieczni Mariusza Pawlaka pokonali czwartoligowego Powiślaka Końskowola 8:0.

Decyzją sztabu szkoleniowego w obecnym mikrocyklu znalazła się gra kontrolna. Stało się tak z powodu zmiany terminu ligowego meczu z KKS 1925 Kalisz, który ze względu na transmisję telewizyjną odbędzie się w poniedziałek.

Mecz z ambitnie grającym Powiślakiem przebiegał zgodnie z oczekiwaniami. To wiślacy utrzymywali się przy piłce, z kolei rywale w niskim pressingu wyczekiwali na kontry. Przy niezbyt przyjaznej pogodzie do 35. minuty utrzymywał się wynik bezbramkowy. Wtedy dobre podanie z głębi pola na gola zamienił Emil Drozdowicz. Kilka chwil później drugiego gola zdobył Lukas Kuban zamykając dośrodkowanie z prawej strony. W drugiej połowie padło aż sześć goli, a łupem bramkowym podzielili się Adrian Paluchowski, Maciej Kona, Bartłomiej Bartosiak i Krystian Puton.

Cieszą powroty do drużyny rekonwalescentów. Po czterdzieści pięć minut rozegrali Ariel Wawszczyk i Pedro Gaio.

WISŁA PUŁAWY 8:0 (2:0) POWIŚLAK KOŃSKOWOLA

Bramki: Drozdowicz 35, Kuban 41, Paluchowski 52, 61, 78, Bartosiak 62, Kona 70, Puton 84

Wisła: Gradecki - Flak (70 Lisowski), Cyfert (46 Gaio), Bracik (46 Wiech), Kuban (46 Wawszczyk), Lisowski (46 Kona), Daniel (46 Puton), Kondracki (46 Konc), Ilić (70 Kondracki), Drozdowicz (46 Paluchowski), Banach (46 Bartosiak).