Sparing z Polonią (nie) wyszedł na dobre

09.07.2022

Sobotni sparing był rozgrywany w systemie 4X30 minut, co było dobrą okazją do sprawdzenia młodych zawodników. W naszym zespole, w sobotę zagrało aż dziesięciu z nich. Polonia Warszawa od początku starała się narzucić swoje tempo w tym spotkaniu i suma doświadczenia przemawiała za stołeczną drużyną. Celem Wisły było jednak zapoznanie nowo przybyłych zawodników z presją ligowego rywala.

Goście z Warszawy nie unikali ostrych wejść, a sędziowie pozwalali na taką grę obydwu zespołom. Pierwsza część spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem. W drugiej odsłonie, pod naciskiem piłkarzy z Warszawy traciliśmy piłkę. Polonia szybko zdobyła w tym fragmencie meczu dwie bramki, w tym jedną po błędzie testowanego przez nas bramkarza, który wypuścił piłkę z rąk w polu karnym.

Po 60. Minutach gry było zatem 0:2, ale kolejna godzina rywalizacji przyniosła nam dwie bramki. Nie ustrzegliśmy się błędów po stronie obrony, bo po trzeciej części było 1:3, a w finalnej fazie zawodów to goście dołożyli nam kolejne dwie bramki, przy jednym naszym trafieniu. Ostatni mecz w okresie przygotowawczym zakończyliśmy porażką 2:5.

Za tydzień zagramy już pierwszy mecz o ligowe punkty w sezonie 2022/2023 eWinner 2 ligi. Rywalizacja odbędzie się przy Hauke-Bossaka 1 - zapraszamy wszystkich kibiców na spotkanie z GKS Jastrzębie Zdrój!

Wisła Puławy – Polonia Warszawa 2:5
Bramki: zawodnik testowany (66), Damian Kołtański (97) – Krystian Pieczara (49), Filip Arak (52), Marcin Kluska (63), Wojciech Fadecki (93), Łukasz Piątek (99).