Spadkowicz lepszy od Wisły

13.10.2023

W sobotę 14 października Wisła Grupa Azoty Puławy mierzyła się na wyjeździe w ramach 13. kolejki II ligi ze Skrą Częstochowa.

Spotkanie z początku wydawało się wyrównane, jednak z biegiem czasu należało do gospodarzy, którzy konsekwentnie dążyli do realizacji swojego celu. W 37' Piotr Nocoń uderzył z dystansu i pokonał Oskara Mielcarza. Zaledwie dwie minuty później było już 0:2 za sprawą Przemysława Sajdaka. W doliczonym czasie gry zawodnik rywali został faulowany w naszym polu karnym. Sędzia główny wskazał na jedenasty metr, a po chwili Olivier Wypart podwyższył prowadzenie. Po czterdziestu pięciu minutach przegrywaliśmy 0:3.

W drugiej odsłonie obraz gry nie uległ zmianie. Choć podopieczni trenera Michała Pirosa starali się o kontaktowe trafienie to przeciwnicy raz jeszcze umieścili piłkę w siatce. W 75' dublet skompletował wspomniany Przemysław Sajdak. Z kolei w 88' po sporym zamieszaniu w polu karnym gospodarzy bramkę zdobył Dawid Retlewski. Nie było to jednak wystarczające i w ostatecznym rezultacie Wisła uległa Skrze 1:4.

Skład Wisły:
Oskar Mielcarz - Robert Janicki (46' Kamil Kumoch), Dawid Retlewski, Danian Pavlas (46' Maciej Bortniczuk), Łukasz Wiech, Damian Kołtański (77' Kacper Szymanek), Kamil Kargulewicz (46' Mateusz Kaczmarek), Maksymilian Tkocz, Kacper Kaczorowski, Przemysław Skałecki (63' Krystian Puton), Jan Flak.

13 października 2023, 19:00 – Częstochowa | ul. Loretańska 20
Skra Częstochowa - Wisła Grupa Azoty Puławy 4:1 (3:0)
Bramki: Piotr Nocoń 37', Przemysław Sajdak 39', 75', Olivier Wypar 45+3' (rzut karny) - Dawid Retlewski 88'

Żółte kartki: Dawid Wojtyra 12', Paweł Kołodziejczyk 23' - Robert Janicki 14', Damian Kołtański 45+2', Maksymilian Tkocz 64'

Sędziował: Szymon Łężny (Kluczbork)