Skałecki zapewnił trzy punkty w końcówce meczu

29.04.2023

W sobotę 29 kwietnia Wisła Grupa Azoty Puławy mierzyła się na wyjeździe w ramach 29. kolejki eWinner II ligi z KKS-em Kalisz. Na początku spotkania dwie groźne akcje wypracowali gospodarze. Najpierw strzał Piotra Giela obronił Łukasz Wiech, a chwilę później Michał Borecki uderzył nad poprzeczką. Na ataki rywali odpowiadała również Wisła, jednak brakowało dokładności. W 21' drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został zawodnik gospodarzy. Od tego momentu staraliśmy się przycisnąć przeciwników. W 33' strzelał Jakub Czajkowski, a minutę później głową uderzał Adrian Paluchowski. W 36' szczęścia szukał także Przemysław Skałecki, lecz ostatecznie nic z ich starań nie wynikło. Do przerwy widniał wynik 0:0.

Po zmianie stron podopieczni trenera Mariusza Pawlaka ruszyli do ataku. W 47' strzał Kamila Kargulewicza obronił bramkarz, a cztery minuty później niebezpieczną akcję Adriana Paluchowskiego zatrzymał Mateusz Gawlik. Mimo gry w dziesięciu Kakaesiacy nie odpuszczali. W 62' byli nawet bliscy bramki, ale Nestor Benitez nie trafił w piłkę na piątym metrze. Gra stała się wyrównana. Obie ekipy dążyły do przechylenia szali na swoją korzyść. Wybiła 90 minuta i wydawało się, że mecz zakończy się remisem, ale w doliczonym czasie gry Robert Janicki dośrodkował z rzutu rożnego do Przemysława Skałeckiego, który głową zapewnił nam trzy punkty. Finalnie Wisła Grupa Azoty Puławy pokonała KKS Kalisz 1:0.