Remis z beniaminkiem ze Stalowej Woli

06.08.2023

W niedzielny wieczór 6 sierpnia Wisła Grupa Azoty Puławy podejmowała w ramach 3. kolejki II ligi zespół Stali Stalowa Wola.

Pierwsza połowa od początku była wyrównana, choć Wisła w 5' miała okazję na bramkę za sprawą Kamila Kargulewicza, którego strzał został zablokowany przez obrońcę. W kolejnych minutach gra toczyła się głównie w środku pola z nielicznymi wejściami w szesnastki obu drużyn. Z biegiem czasu inicjatywę zaczęli przejmować goście, jednak nie na długo. W 24' do interwencji zmuszony był Oskar Mielcarz, natomiast jedenaście minut później Krystian Puton dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne gości, gdzie dobrze znalazł się Przemysław Skałecki i pokonał bramkarza rywali. Stal starała się doprowadzić do remisu, lecz dobrze radziła sobie nasza defensywa. W doliczonym czasie gry "Kargul" uderzył na bramkę, a piłka po rękach Mikołaja Smyłka wylądowała w siatce. Niestety Mateusz Klichowicz będąc na pozycji spalonej dotknął futbolówkę zanim przekroczyła linkę bramkową, więc sędzia główny nie uznał tego gola. Do przerwy prowadziliśmy zatem 1:0.

Dziewięć minut po zmianie stron Stalówka zdołała wyrównać. Piłka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego trafiła do Piotra Rogali, który głową dopełnił formalności. W 56' drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany zawodnik gości. Od tego momentu graliśmy w przewadze, ale nie potrafiliśmy tego wykorzystać. Mimo starań wynik nie uległ już zmianie. Ostatecznie podopieczni trenera Michała Pirosa zremisowali ze Stalą Stalowa Wola 1:1.