Remis w sparingu z czeskim MFK Karviná

05.07.2023

W środę 5 lipca Wisła Grupa Azoty Puławy zmierzyła się w pierwszym meczu kontrolnym w letnim okresie przygotowawczym z beniaminkiem czeskiej ekstraklasy MFK Karvina.

Pierwsza połowa była dość wyrównana. Jako pierwsi na prowadzenie mogli wyjść podopieczni trenera Michała Pirosa. Już w 4' Dawid Retlewski został faulowany w polu karnym przeciwników, a do wykonania jedenastki podszedł Mateusz Klichowicz, którego strzał obronił bramkarz. Niewykorzystana okazja zemściła się zaledwie siedem minut później, kiedy to Aboubacar Traoré wykorzystał zamieszanie po rzucie rożnym. W kolejnych minutach zdołaliśmy odwrócić wynik spotkania. W 14' Damian Kołtański posłał piłkę do Kamila Kargulewicza, a ten pokonał Vladimíra Neumana. Z kolei w 30' wyprowadziliśmy składną akcję, którą zakończył golem popularny "Retel". Do przerwy nic więcej się nie wydarzyło, zatem prowadziliśmy 2:1.

Po zmianie stron inicjatywę przejęli Czesi. Wyprowadzali oni groźne akcje, z którymi do czasu radziła sobie nasza defensywa. W 75' skapitulowaliśmy, a bramkę dla rywali zdobył Lucky Ezeh. Ostatecznie sparing zakończył się remisem 2:2. Nie były to dla nas udane czterdzieści pięć minut, aczkolwiek z przebiegu całego meczu sztab szkoleniowy z pewnością będzie mógł wyciągnąć pozytywy, jak również skorygować błędy po analizie materiału.

Skład Wisły:
Zaw. testowany I - zaw. testowany II, Łukasz Wiech, Karol Noiszewski, Dominik Cheba, Przemysław Skałecki, zaw. testowany III, Damian Kołtański, Kamil Kargulewicz, Mateusz Klichowicz, Dawid Retlewski oraz Kacper Kołotyło, Oskar Przywara, Kacper Szymanek, Leon Brykowski, Mateusz Kaczmarek, zawodnicy testowani.

5 lipca 2023, 17:00 – Boczne boisko Stadionu Miejskiego w Siedlcach | ul. Jana Pawła II 6
Wisła Grupa Azoty Puławy - MFK Karviná 2:2 (2:1)
Bramki: Kamil Kargulewicz 14', Dawid Retlewski 30' - Aboubacar Traoré 11', Lucky Ezeh 75'
Niewykorzystany rzut karny: Mateusz Klichowicz 4' (obona bramkarza)

Sędziował: Mateusz Jenda (Warszawa)