Remis na inaugurację rundy wiosennej

25.02.2024

W niedzielę 25 lutego Wisła Grupa Azoty Puławy zainaugurowała rundę wiosenną. W ramach 21. kolejki II ligi podopieczni trenera Mikołaja Raczyńskiego zmierzyli się ze Stomilem Olsztyn.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy już w 4' wyszli na prowadzenie. Wówczas jeden z zawodników rywali dośrodkował w nasze pole karne. Piłka ostatecznie trafiła do Piotra Kurbiela, a ten pokonał Oskara Mielcarza. W kolejnych minutach staraliśmy się wyrównać, jednak to przeciwnicy mogli zadać kolejny cios po uderzeniu Kurbiela. W 26' Piotr Giel zagrał do Mateusza Kliichowicza, a on oddał strzał, który okazał się zbyt łatwy dla Miłosza Garstkiewicza. Z kolei w 32' do interwencji zmuszony był nasz golkiper. W końcówce pierwszej połowy widzieliśmy sporo walki, ale ostatecznie nic z tego nie wynikło. Do przerwy przegrywaliśmy 0:1

Po zmianie stron obraz gry uległ zmianie i to Wiślacy prezentowali się lepiej od Dumy Warmii. W 47' Mateusz Klichowicz popisał się świetnym rajdem na lewej stronie boiska. Następnie podał do Krystiana Putona, a on wyrównał wynik meczu. W kolejnych ofensywnych akcjach dobrze spisywał się Manuel Ponce Garcia, który rozgrywał futbolówkę, ale również sam starał się zagrozić bramkarzowi miejscowych. Z biegiem czasu do głosu doszli również rywale, lecz finalnie Wisła Grupa Azoty Puławy podzieliła się punktami ze Stomilem Olsztyn po remisie 1:1.

Skład Wisły:
Oskar Mielcarz - Jan Flak, Łukasz Wiech, Radosław Seweryś, Danian Pavlas (22' Kacper Kaczorowski), Karol Noiszewski, Krystian Puton, Robert Janicki (46' Manuel Ponce Garcia), Mateusz Klichowicz (81' Janusz Nojszewski), Kamil Kargulewicz (70' Maciej Bortniczuk), Piotr Giel.

25 lutego 2024, 12:00 – Stadion OSiR w Olsztynie | Aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego 69a
Stomil Olsztyn - Wisła Grupa Azoty Puławy 1:1 (1:0)
Bramki: Piotr Kurbiel 4' - Krystian Puton 47'

Żółte kartki: Dawid Retlewski 2', Filip Szabaciuk 16', Filip Laskowski 41', Bartosz Waleńcik 77' - Krystian Puton 41'

Sędziował: Mateusz Jenda (Warszawa)