Aktualności

Przed meczem: Garbarnia - Wisła

29.03.2023

W sobotę 1 kwietnia Wisła Grupa Azoty Puławy zmierzy się na wyjeździe w ramach 25. kolejki eWinner II ligi z Garbarnią Kraków.

Kilka słów o rywalu

  • W dotychczasowych dwudziestu czterech kolejkach drużyna prowadzona przez trenera Macieja Musiala zgromadziła 23 punkty, które pozwoliły na zajęcie 15. miejsca w tabeli. Ich bilans składa się z 6 zwycięstw, 5 remisów i 12 porażek oraz 39 strzelonych bramek i 47 straconych. W ostatni weekend zespół nie rozegrał meczu z powodu powołania zawodników do reprezentacji narodowych, natomiast we wcześniejszych wiosennych starciach odniósł zwycięstwo (3:2 ze Śląskiem II Wrocław), remis (1:1 ze Stomilem Olsztyn) i dwie porażki (0:3 z Pogonią Siedlce i 2:3 ze Zniczem Pruszków).
  • Okres przygotowawczy do rundy wiosennej "Garbarze" rozpoczęli 9 stycznia. W trakcie jego trwania rozegrali 8 sparingów. W trzech z nich wyszli zwycięsko (4:0 z Bruk-Bet Termalicą II Nieciecza, 3:1 z Sandecją Nowy Sącz i 6:1 z Orłem Ryczów), cztery zremisowali (1:1 z Unią Tarnów, 1:1 z Rakowem II Częstochowa, 2:2 z GKS-em Jastrzębie i 2:2 z Wisłą Kraków) oraz raz ulegli przeciwnikowi (4:5 z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza).
  • W zimowym oknie transferowym kadra Garbarni uległa znacznej zmianie. Odeszło 8 zawodników, a ich miejsce zajęło sześciu nowych piłkarzy.

Historia starć pomiędzy Wisłą a Garbarnią liczy 11 spotkań na różnych szczeblach rozgrywkowych. Siedmiokrotnie zwycięsko z pojedynków wychodziła Duma Powiślaka, dwa razy padł remis, natomiast w dwóch meczach byliśmy zmuszeni uznać wyższość rywala. Ostatnie bezpośrednie starcie miało miejsce 26 sierpnia 2022 roku, kiedy to podopieczni trenera Mariusza Pawlaka pokonali przeciwników 3:2. Bramki dla biało-niebiekisch strzelali wówczas Dawid Retlewski, Bojan Gvozdenović i Robert Majewski.

Aktualnie drużyna brązowo-białych plasuje się w strefie spadkowej, natomiast Wisła spadła na 7. miejsce, poza strefę barażową. Oznacza to, że obie drużyny będą zaciekle walczyć o komplet oczek. Komu jednak uda się zrezalizować postawiony cel?

Mecz rozpocznie się o godzinie 15:00 na stadionie Garbarni przy ulicy Rydlówka 23 w Krakowie. Zachęcamy do oglądania transmisji z tego spotkania, która odbędzie się na pilot.wp.pl.

Pary 25. Kolejki

Piątek, 31.03
KKS 1925 Kalisz – Stomil Olsztyn (godz. 18:00)

Sobota, 01.04
Pogoń Siedlce – GKS Jastrzębie (godz. 15:00)
Motor Lublin – Śląsk II Wrocław (godz. 17:00)
Górnik Polkowice – Znicz Pruszków (godz. 13:00)
Olimpia Elbląg – Lech II Poznań (godz. 16:00)
Garbarnia Kraków – Wisła Grupa Azoty Puławy (godz. 15:00)
Polonia Warszawa – Hutnik Kraków (godz. 17:00)
Zagłębie II Lubin – Siarka Tarnobrzeg (godz. 15:00)
Kotwica Kołobrzeg – Radunia Stężyca (godz. 15:00)

Wróć
poprzednia
następna

Nasi sponsorzy

Sponsor strategiczny

Partner drużyny


Sponsor złoty


Sponsor srebrny


Sponsor brązowy


Przyjaciele Wisły


Sponsor techniczny


Partner medialny