Aktualności

Próba generalna na piątkę

17.02.2024

Ostatni mecz towarzyski w zimowym okresie przygotowawczym Wisła Grupa Azoty Puławy rozegrała w sobotę 17 lutego. Rywalem podopiecznych trenera Mikołaja Raczyńskiego były Orlęta Radzyń Podlaski.

Od początku spotkania lepiej prezentowali się biało-niebiescy, którzy napierali na bramkę gości. W 25' faulowany w polu karnym przeciwników został Piotr Giel. Arbiter główny wskazał na "wapno", a po chwili jedenastkę wykorzystał Krystian Puton. Zaledwie siedem minut później prowadzenie podwyższył Robert Janicki. Do przerwy widniał wynik 2:0.

Po zmianie stron do głosu doszli rywale. W 54' błąd w naszej defensywie popełnił Radosław Seweryś, czego skutkiem była utrata bramki. Na odpowiedź nie trzeba było jednak długo czekać. W 65' sędzia Komorek podyktował kolejny rzut karny. Do jego wykonania podszedł wprowadzony chwilę wcześniej Mateusz Klichowicz i pewnie umieścił futbolówkę w siatce. Z kolei w 72' dubletem popisał się kapitan Puton, który w fenomenalnym stylu uderzył z rzutu wolnego. Cztery minuty później została podyktowana trzecia jedenastka w tym meczu, tym razem dla gości. Tomasz Mamis pokusił się o drugiego gola, ale jego strzał zatrzymał Oskar Mielcarz. Mimo to po dobitce nasz bramkarz nie miał już szans. Ostatnie słowo w tym sparingu należało do Kacpra Szymanka. W 88' młody Wiślak wykorzystał błąd golkipera przyjezdnych i ustalił wynik spotkania. Finalnie Wisła Grupa Azoty Puławy pokonała Orlęta Radzyń Podlaski 5:2.

Skład Wisły:
Oskar Mielcarz (77' Paweł Łakota) - Jan Flak (77' Kacper Kaczorowski), Łukasz Wiech (89' Adam Gałązka), Radosław Seweryś (65' Przemysław Skałecki), Danian Pavlas (89' Paweł Ciszewski), Karol Noiszewski (89' Franciszek Łuczuk), Krystian Puton (77' Kamil Kumoch), Robert Janicki (65' Damian Kołtański), Janusz Nojszewski (65' Mateusz Klichowicz), Kamil Kargulewicz (87' Kacper Szymanek), Piotr Giel (65' Maciej Bortniczuk).

17 lutego 2024, 12:00 – Stadion MOSiR | ul. Hauke-Bosaka 1
Wisła Grupa Azoty Puławy - Orlęta Radzyń Podlaski 5:2 (2:0)
Bramki: Krystian Puton 25' (rzut karny), 72', Robert Janicki 32', Mateusz Klichowicz 65' (rzut karny), Kacper Szymanek 88' - Tomasz Mamis 54', Jakub Szuta 76'
Niewykorzystany rzut karny Orląt: Tomasz Mamis 76' (obrona Mielcarza)