Powrót z Łodzi na tarczy

26.11.2023

W niedzielę 26 listopada Wisła Grupa Azoty Puławy mierzyła się na wyjeździe w ramach 19. kolejki II ligi z rezerwami ŁKS-u Łódź.

Pierwsza połowa należała do gospodarzy, którzy prowadzili grę, choć nie wykreowali wielu okazji bramkowych. Akcja toczyła się głównie w środku pola, jednak należy wspomnieć o dwóch niebezpiecznych sytuacjach. W 25' do interwencji zmuszony był Paweł Łakota. Najpierw obronił strzał Mateusza Bąkowicza, a chwilę później poradził sobie z uderzeniem Jana Kuźmy. Biało-niebiescy również starali się zagrozić przeciwnikom, lecz dobrze radziła sobie defensywa miejscowych. Do przerwy widniał zatem bezbramkowy remis.

Po zmianie stron działo się nieco więcej. W 64' Maksymilian Tkocz sfaulował rywala we własnym polu karnym. Sędzia główny wskazał na jedenasty metr, a Oskar Koprowski umieścił piłkę w siatce. Dwie minuty później wspomniany Tkocz otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Od tego momentu musieliśmy gonić wynik w dziesięciu. Mimo ataków ełkaesiaków udało nam się odpowiedzieć w 84 minucie. Wówczas Krystian Puton zagrał do Kamila Kargulewicza, który zdecydował się na strzał i pokonał Tomasza Kucharskiego. Zdawało się, że uda nam się "dowieźć" remis, jednak w 90' arbiter Borowiak dopatrzył się zagrania ręką jednego z naszych piłkarzy, po czym podyktował rzut karny. Piłkę na "wapnie" po raz kolejny postawił Koprowski i skompletował dublet. Wisła Grupa Azoty Puławy uległa ŁKS-owi II Łódź 1:2.

Skład Wisły:
Paweł Łakota - Radosław Seweryś, Krystian Puton, Robert Janicki (70' Damian Kołtański), Dawid Retlewski (79' Kamil Kargulewicz), Danian Pavlas, Maksymilian Tkocz, Kamil Kumoch (70' Adam Gałązka), Janusz Nojszewski (79' Kacper Szymanek), Oskar Przywara, Mateusz Klichowicz.

26 listopada 2023, 17:30 – Stadion Miejski w Łodzi | al. Unii Lubelskiej 2
ŁKS II Łódź - Wisła Grupa Azoty Puławy 2:1 (0:0)
Bramki: Oskar Koprowski 64' (rzut karny), 90' (rzut karny) - Kamil Kargulewicz 84'

Żółte kartki: Jędrzej Zając 47', Ricardo Goncalves 49', Jan Kuźma 78', Yuya Kamon 90+1', Oliwier Sławiński 90+2' - Krystian Puton 9', Maksymilian Tkocz 64', 66'
Czerwona kartka dla Wisły: Maksymilian Tkocz 66' (za dwie żółte)

Sędziował: Aleksander Borowiak (Poznań)