Aktualności

Powrót z Kalisza bez punktów

19.08.2023

W 5. kolejce II ligi Wisła Grupa Azoty Puławy rywalizowała z KKS-em Kalisz. Był to nasz pierwszy mecz wyjazdowy w bieżącym sezonie.

Od początku spotkanie było naprawdę wyrównane i było widać sporo walki z obu stron. W 16' Krystian Puton mógł zaskoczyć rywali dośrodkowaniem z rzutu rożnego. Z piłką minął się Maciej Krakowiak, jednak ostatecznie futbolówkę zdołał wybić jeden z defensorów. Dziesięć minut później Danian Pavlas świetnie obsłużył podaniem Mateusza Klichowicza, a on ustrzelił słupek. W odpowiedzi Kamil Koczy zagrał do Huberta Sobola, który zdecydował się na strzał, a bronić musiał Oskar Mielcarz. Tuż przed uderzeniem sędzia główny odgwizdał jednak faul Łukasza Wiecha, więc po chwili nasz golkiper był zmuszony ponownie interweniować po strzale Nestora Gordillo z rzutu wolnego. Gospodarze zaczęli mieć zdecydowanie więcej sytuacji podbramkowych. W 43' niecelnie "szczupakiem" uderzał Sobol, natomiast w doliczonym czasie gry po składnej akcji przeciwników bramkę zdobył Kamil Koczy. Tym akcentem zakończyła się pierwsza połowa. Widniał wynik 1:0 dla Kakaesiaków.

Po przerwie staraliśmy się odwrócić losy meczu. Jedną z klarowniejszych okazji miał w 57' Damian Kołtański, którego strzał z dystansu obronił bramkarz miejscowych. Z kolei w 97' Kacper Kaczorowski podał do Kacpra Szymanka, a on niecelnie główkował z dobrej pozycji. Mimo naszych starań nie udało się zdobyć bramki, więc w ostatecznym rozrachunku ulegliśmy KKS-owi Kalisz 0:1.