Powrót do Puław na tarczy

15.04.2023

W 27. kolejce eWinner II ligi Wisła Grupa Azoty Puławy rywalizowała na wyjeździe z Górnikiem Polkowice. Pierwszą połowę rozpoczęli biało-niebiescy, którzy kilkukrotnie uderzali na bramkę rywali. Z biegiem czasu zaczęli odpowiadać również gospodarze, jednak nic ze starań obu zespołów nie wynikało. W końcu w 19' i 20' Wisła miała dwie groźne akcje. Najpierw dobitkę Macieja Kony zmarnował Wojciech Błyszko, a następnie Dawid Retlewski z okolic piątego metra oddał strzał obok bramki. Z kolei w 31' bliski szczęścia był Arkadiusz Piech, który trafił w słupek. W 44' dobrym rajdem wykazał się Kamil Kargulewicz, lecz jego centra w pole karne została zatrzymana przez obrońców. Tuż przed przerwą napastnik Górnika strzelał jeszcze z przewrotki, ale ostatecznie po czterdziestu pięciu minutach widniał bezbramkowy remis.

Druga część spotkania nie rozpoczęła się najlepiej dla podopiecznych trenera Mariusza Pawlaka. W 51' rzut rożny gospodarzy zamienił na bramkę Arkadiusz Piech, natomiast trzy minuty później drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Marcin Ryszka. Taki bieg zdarzeń próbowali wykorzystać zielono-czarni, jednak finalnie nie zdołali już pokonać Piotra Zielońskiego. Mimo osłabienia nasz zespół starał się wyrównać, lecz również zabrakło nam precyzji i chłodnej głowy. W ostatecznym rozrachunku Wisła Grupa Azoty Puławy uległa Górnikowi Polkowice 0:1.