Porażka ze Stalą

30.05.2021

Nie udało się utrzymać miana niepokonanego zespołu na własnym stadionie. W spotkaniu 38. kolejki przegrywamy ze Stalą Stalowa Wola 1:3.

Pierwsze minuty należały do Wisły. Tuż po rozpoczęciu Emil Drozdowicz posłał piłkę w pole karne, a Adrian Paluchowski strzelił niestety tylko w boczną siatkę. Następnie strzał Ednilsona został zablokowany. W odpowiedzi z dystansu uderzał Mroziński, ale nad bramką. Ten sam zawodnik próbował strzału w 30. minucie, jednak odbił futbolówkę Kacper Kołotyło. Pięć minut później dośrodkowywał Błażej Cyfert i jeden z obrońców przecinając centrę niemal pokonał własnego bramkarza. Zabrakło centymetrów. Równie blisko było chwilę później po kornerze i strzale głową jednego z wiślaków. Ostatni akcent pierwszej połowy to akcja Ednilsona, który huknął z pola karnego, a Stal uratował słupek.

Początek drugiej połowy to znów lepsza gra Wisły. Najpierw w ostatniej chwili Ednilsona uprzedził Pietrzyk, a chwilę później Wietecha odbił strzał Paluchowskiego. Wreszcie piłka wpadła do siatki w 60. minucie. Dośrodkował Bartosiak, a z powietrza piłkę w bramce umieścił Emil Drozdowicz. Pięć minut później było już 1:1. Wprowadzony chwilę wcześniej Wiktoruk zdobył gola w szczęśliwych okolicznościach. Piłkę próbował wybić Mateusz Pielach i trafił w zawodnika rywali. Wiślacy chcieli wyrównać i nadziali się na kontrę. Lewą stroną popędził Drobot, a dośrodkowanie z bliska zamknął Mroziński. Piłka odbiła się od Kołotyły i poprzeczki i ostatecznie wylądowała w bramce. Zmiany przeprowadzone w drugiej połowie nie przyniosły oczekiwanych rezultatów, a finalnie wynik ustalił Hudzik, który wykorzystał centrę z prawej strony boiska.

Teraz przed naszym zespołem długo oczekiwany normalny mikrocykl. W ciągu ostatnich 42 dni rozegraliśmy aż 13 spotkań. W najbliższym, 5 czerwca o godzinie 18:00, podejmiemy na własnym stadionie Avię Świdnik.

WISŁA PUŁAWY 1:3 (0:0) STAL STALOWA WOLA

Bramki: Drozdowicz 60 - Wiktoruk 64, Mroziński 69, Hudzik 81

Wisła: Kołotyło - Kuban, Cheba, Pielach, Cyfert, Skałecki (72 Kondracki), Czelny (46 Bartosiak), Puton W. (61 Kiczuk), Ednilson (61 Kacprzycki), Drozdowicz, Paluchowski