Porażka po bramce w doliczonym czasie gry

02.10.2023

W pierwszy dzień października Wisła Grupa Azoty Puławy grała na wyjeździe w ramach 11. kolejki II ligi z Kotwicą Kołobrzeg.

W pierwszej połowie więcej sytuacji wypracowali zawodnicy prowadzeni przez trenera Macieja Bartoszka. Dużo pracy w tej części gry miał Oskar Mielcarz, który kilkukrotnie popisał się dobrymi interwencjami. Mimo to w 37' to Wiślacy wyszli na prowadzenie. Wówczas Mateusz Klichowicz został faulowany w polu karnym rywali. Sędzia główny wskazał na jedenasty metr, a po chwili piłkę do siatki skierował sam poszkodowany. Trzy minuty później Damian Kołtański starał się podwyższyć prowadzenie minimalnie niecelnym uderzeniem z dystansu, co również bez efektu próbował uczynić Łukasz Kosakiewicz z zespołu miejscowych. Finalnie do przerwy wygrywaliśmy 1:0.

Po zmianie stron gra była bardziej zacięta. W 55' Dawid Retlewski otrzymał podanie ze skrzydła i oddał strzał głową, jednak czujny był Krystian Michalski. W odpowiedzi Michał Cywiński zdobył bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego, nie dając szans naszemu golkiperowi. W 68' "Kotwa" wyszła z kontrą. Świetnie zagranie Olafa Nowaka wykorzystał Filip Kozłowski, który dał swojej drużynie prowadzenie. W 83' na tablicy wyników ponownie widniał remis. Podopieczni trenera Michała Pirosa wyprowadzili składną akcję. Kacper Kaczorowski podał do Macieja Bortniczuka, a on odegrał do Retlewskiego, który dopełnił formalności. Wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem 2:2, lecz w doliczonym czasie gry fatalny w skutkach błąd popełnił Robert Janicki. Po niecelnym zagraniu naszego zawodnika gospodarze ruszyli z kontratakiem. Filipe Oliveira wpadł w nasze pole karne i zapewnił miejscowym trzy punkty. Wisła uległa Kotwicy Kołobrzeg 2:3.

Skład Wisły:
Oskar Mielcarz - Kamil Kumoch (82' Robert Janicki), Dawid Retlewski, Danian Pavlas, Damian Kołtański (82' Radosław Seweryś), Maksymilian Tkocz, Kacper Kaczorowski, Przemysław Skałecki, Jan Flak (82' Maciej Bortniczuk), Mateusz Klichowicz, Karol Noiszewski.

1 października 2023, 15:30 – Stadion Miejski w Kołobrzegu | ul. Śliwińskiego 10
Kotwica Kołobrzeg - Wisła Grupa Azoty Puławy 3:2 (0:1)
Bramki: Michał Cywiński 63', Filip Kozłowski 68', Filipe Oliveira 90+1' - Mateusz Klichowicz 37' (rzut karny), Dawid Retlewski 83'

Żółte kartki: Krystian Michalski - Mateusz Klichowicz, Jan Flak, Damian Kołtański, Maksymilian Tkocz

Sędziował: Paweł Pskit (Zgierz)