Pięć bramek w meczu jubileuszowym z Legią

09.09.2023

W piątek 8 września odbył się mecz jubileuszowy z okazji stulecia KS Wisła Puławy. Przeciwnikiem podopiecznych trenera Michała Pirosa była ekstraklasowa Legia Warszawa.

Spotkanie nie zdążyło się jeszcze dobrze rozpocząć, a padł już pierwszy gol w tym starciu. W 2' Igor Strzałek wykorzystał błąd Łukasza Wiecha, wyszedł na dobrą pozycję, a następnie pokonał Pawła Łakote. Po zdobytej bramce Legioniści starali się pójść za ciosem, co było widoczne na placu gry. W 20' ze strzałem Josue z rzutu wolnego poradził sobie nasz golkiper, natomiast minutę później niecelnie główkował Patryk Sokołowski. W odpowiedzi Kacper Kaczorowski posłał piłkę tuż obok słupka. W 32' uderzenie Marca Guala sparował do boku Łakota, ale do futbolówki dobiegł Gil Dias i podwyższył prowadzenie dla swojego zespołu. Sześć minut później goście popisali się drużynową akcją, zakończoną bramką Marca Guala. Ten sam zawodnik przed przerwą ustrzelił jeszcze poprzeczkę. Po czterdziestu pięciu minutach Wojskowi prowadzili 3:0.

W drugiej połowie nastąpiły zmiany w obu ekipach. Gra Wiślaków wyglądała znacznie lepiej. W 47' Robert Janicki oddał strzał w boczną siatkę, a dwie minuty później popisał się znakomitym lobem, którym pokonał Gabriela Kobylaka. Podrażniona Legia chciała zadać kolejny cios, ale dobrze w bramce spisywał się Oskar Mielcarz. W 69' przeprowadziliśmy składną akcję, zakończoną asystą "Janika" oraz golem Damiana Kołtańskiego. Do końca meczu mieliśmy jeszcze swoje okazje do wyrównania, ale również przeciwnicy mogli podwyższyć rezultat spotkania. Ostatecznie wynik nie uległ zmianie, zatem Wisła Grupa Azoty Puławy uległa Legii Warszawa 2:3.

Dziękujemy ekipie Legii za rozegrane spotkanie, ale również za zapewnione atrakcje, takie jak Legia Park, możliwość spotkania kibiców z piłkarzami, a także mobilny punkt Legia FanStore.

Skład Wisły:
I połowa: Paweł Łakota – Kacper Kaczorowski, Łukasz Wiech, Radosław Seweryś, Danian Pavlas, Mateusz Kaczmarek, Przemysław Skałecki, Kacper Szymanek, Krystian Puton, Mateusz Klichowicz, Dawid Retlewski.
II połowa: Oskar Mielcarz – Oskar Przywara, Karol Noiszewski, Maksymilian Tkocz (83' Adam Gałązka), Jan Flak, Kamil Kargulewicz, Kamil Kumoch, Robert Janicki, Damian Kołtański, Janusz Nojszewski, Maciej Bortniczuk.

Skład Legii:
Dominik Hładun (46' Gabriel Kobylak) - Radovan Pankov (46' Marco Burch), Steve Kapuadi (61' Igor Kharatin), Patryk Sokołowski (61' Lindsay Rose), Makana Baku, Josue (46' Mateusz Możdżeń), Jurgen Celhaka (61' Juergen Elitim), Gil Dias (61' Michał Zięba), Maciej Rosołek, Marc Gual (72' Aleksander Waniek), Igor Strzałek (72' Szymon Grączewski).

8 września 2023, 18:30 – Stadion MOSiR | ul. Hauke-Bosaka 1
Wisła Grupa Azoty Puławy - Legia Warszawa 2:3 (0:3)
Bramki: Robert Janicki 49', Damian Kołtański 69' - Igor Strzałek 2', Gil Dias 32', Marc Gual 38'

Żółte kartki: Kamil Kumoch, Janusz Nojszewski – Jurgen Celhaka, Szymon Grączewski

Sędziował: Jacek Małyszek (Lublin)