Passa bez zwycięstwa przerwana

07.10.2023

W sobotę 7 października Wisła Grupa Azoty gościła na Stadionie MOSiR w Puławach zespół Olimpii Grudziądz.

Na prowadzenie jako pierwsi mogli wyjść podopieczni trenera Michała Pirosa, jednak strzał z głowy Maksymiliana Tkocza w świetnym stylu obronił bramkarz przyjezdnych. Skuteczniejsi byli za to nasi rywale. W 31' dobrze w naszym polu karnym odnalazł się Oskar Sikorski i pokonał swojego imiennika, Oskara Mielcarza. Dziewięć minut później ponownie swoich szans na bramkę próbował Maks Tkocz i tym razem zamienił podanie Damian Kołtańskiego na gola. Jeszcze przed przerwą prowadzenie dla Wisły zapewnił Mateusz Klichowicz po składnej akcji naszej drużyny. Widniał wynik 2:1 dla biało-niebieskich.

W drugiej odsłonie przeciwnicy starali się doprowadzić do wyrównania, ale dobrze radziła sobie nasza defensywa. W doliczonym czasie gry wyprowadziliśmy kontrę. Mateusz Klichowicz ruszył z połowy boiska i skierował piłkę do pustej bramki. W rezultacie Wisła Grupa Azoty Puławy pokonała Olimpie Grudziądz 3:1.

Skład Wisły:
Oskar Mielcarz - Robert Janicki (76' Maciej Bortniczuk), Dawid Retlewski, Danian Pavlas (76' Kamil Kumoch), Łukasz Wiech, Damian Kołtański (82' Kacper Szymanek), Maksymilian Tkocz, Kacper Kaczorowski, Przemysław Skałecki, Jan Flak, Mateusz Klichowicz.

7 października 2023, 15:00 – Stadion MOSiR | ul. Hauke-Bosaka 1
Wisła Grupa Azoty Puławy - Olimpia Grudziądz 3:1 (2:1)
Bramki: Maksymilian Tkocz 40', Mateusz Klichowicz 45', 90+4' - Oskar Sikorski 31'

Żółte kartki: Maksymilian Tkocz 2', Mateusz Klichowicz 44', Robert Janicki 65', Lukasz Wiech 68', 90+3', Kacper Kaczorowski 72', Maciej Bortniczuk 90' - Oskar Sikorski 9', Maciej Pałaszewski 35', Dominik Frelek 39', Marcin Warcholak 49'
Czerwona kartka dla Wisły: Lukasz Wiech 90+3' (za dwie żółte)

Sędziował: Marcin Kochanek (Opole)