Nieudany rewanż w Pruszkowie

27.05.2023

W sobotni wieczór 27 maja Wisła Grupa Azoty Puławy rywalizowała na wyjeździe ze Zniczem Pruszków. Był to mecz o przysłowiowe „sześć punktów”, o czym dobrze wiedziały obie drużyny. Od początku spotkania widać było zachowawczość i mądrą grę w defensywie. Pierwszą groźniejszą akcję wyprowadzili biało-niebiescy. W 15’ Mateusz Klichowicz otrzymał podanie z głębi pola i wyszedł na dobrą pozycję, jednak pod presją obrońców był zmuszony skierować się z futbolówką w boczny sektor. Chwilę później niebezpiecznie zrobiło się w naszym polu karnym. Strzał Jakuba Wójcickiego z wielkim trudem obronił Wojciech Błyszko. Z kolei w 21’ wykonywaliśmy rzut wolny. Maciej Kona zagrał głową do Adriana Paluchowskiego, a on umieścił piłkę w siatce, lecz sędzia boczny pokazał pozycję spaloną. Cztery minuty później wspomniany Kona starał się jeszcze zaskoczyć Miłosza Mleczko uderzeniem z dystansu, ale ten dobrze interweniował. Do końca pierwszej połowy nie zobaczyliśmy więcej klarownych sytuacji, zatem widniał bezbramkowy remis.

Po przerwie lepiej prezentowali się gospodarze. W 56’ o gola mógł pokusić się Maciej Firlej, jednak po raz kolejny w tym meczu dobrze interweniował Wojciech Błyszko. Niespełna dziesięć minut później raz jeszcze uderzał ten sam napastnik, ale tym razem jego strzał obronił Maciej Kona. Niestety dla nas sprawdziło się przysłowie „do trzech razy sztuka”. W 67’ Shuma Nagamatsu wypuścił "w uliczkę" Macieja Firleja, który stanął jeden na jeden z Piotrem Zielińskim i dał swojemu zespołowi prowadzenie. Po utracie gola dążyliśmy do wyrównania, lecz zabrakło nam konkretów. W ostatecznym rozrachunku wynik meczu nie uległ zmianie, a więc Wisła Grupa Azoty Puławy uległa Zniczowi Pruszków 0:1.