Nieudana Pogoń za wynikiem

06.05.2023

W sobotę 6 maja Wisła Grupa Azoty Puławy podejmowała zespół Pogoni Siedlce. Spotkanie nie rozpoczęło się dla nas dobrze, gdyż już w 8' straciliśmy bramkę. Wówczas Krystian Miś huknął z okolic 20. metra i przymierzył wprost w okienko, nie dając szans Piotrowi Zielińskiemu. Od tego momentu zmuszeni byliśmy do gonienia wyniku. Chwilę po utracie gola idealną do tego okazję miał Dominik Banach, jednak piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę. W 19' bliski bramki był również Przemysław Skałecki, którego strzał z głowy obronił Maciej Kikolski. W kolejnych minutach widzieliśmy pare niecelnych uderzeń Wiślaków. Z kolei w 40' napastnik przyjezdnych ustrzelił poprzeczkę. Finalnie przegrywaliśmy do przerwy 0:1.

Druga połowa rozpoczęła się tak samo jak pierwsza, czyli od bramki. W 48' Adrian Paluchowski sfaulował przeciwnika we własnym polu karnym. Sędzia główny wskazał na jedenasty metr, a do piłki podszedł Damian Nowak, który pewnie podwyższył prowadzenie. Doprowadzić do remisu było jeszcze trudniej, ale podopieczni trenera Mariusza Pawlaka nie odpuszczali. W 66' strzał Damiana Kołtańskiego minimalnie minął słupek, a w 72' uderzenie Kamila Kargulewicza obronił bramkarz. W końcu w 88' popularny "Paluch" otrzymał podanie od Przemysława Skałeckiego i strzałem z półobrotu umieścił piłkę w siatce. W doliczonym czasie gry dwukrotnie mogliśmy pokusić się o gola. Najpierw Marcin Ryszka uderzył po rykoszecie minimalnie obok bramki, a chwilę później z najbliższej odległości pomylił się Adrian Paluchowski. Ostatecznie Wisła Grupa Azoty Puławy uległa Pogoni Siedlce 1:2.