Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików do lat 15

24.10.2023

KS Wisła Puławy wzięła udział w Mistrzostwach Polski Młodziczek i Młodzików do lat 15 w podnoszeniu ciężarów. Zawody były rozgrywane w Biłgoraju.

Po złoty medal sięgnęła Marianna Góra, która w kat. 81 kg triumfowała z wynikiem 140 kg. Z kolei Natalia Zawisza uplasowała się na drugiej pozycji w kat. 45 kg, podnosząc 133 kg w dwuboju. Srebro zdobyła również Wiktoria Kiełczewska, poprawiając rekordy w podrzucie oraz dwuboju.

Czwarte miejce w klasyfikacji końcowej zajęła Amelia Woś, która startowała w kat. 76 kg. Zdobyła ona również brąz w rwaniu. Piąta lokata należała do Gabrieli Miturskiej (35 kg w rwaniu i 45 kg w podrzucie w kat. 49 kg). Tą samą pozycję zajęła Agata Miturska w kat. 76 kg (44 kg w rwaniu i 51 kg w podrzucie). Bardzo dobre wyniki naszych zawodniczek zostały okraszone trzecim miejscem w Polsce w klasyfikacji klubowej.

Wśród zawodników duży sukces odniósł Dominik Kuszner, który startował w kat. 96 kg. W rwaniu podniósł 85 kg, natomiast w podrzucie 111 kg. Piąte miejsce zdobył Kamil Ślusarski.