Medale sztangistów w Zamościu

03.03.2022

W ubiegły weekend rozegrano w Zamościu Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Juniorek i Juniorów do lat 20 w podnoszeniu ciężarów. Wystartowało 110 zawodników i zawodniczek co stanowi rekord zawodów.

Tradycyjnie z bardzo dobrej strony zaprezentowali się nasi sztangiści, którzy przywieźli do Puław worek medali. Złoto przypadło w udziale Natalii Zawiszy, która wygrała kategorię 55kg kobiet uzyskując 107kg w dwuboju (46+61).

Na drugim stopniu podium stanęła Karolina Sobczyk w kategorii do 71kg z wynikiem 121kg w dwuboju (54+67), Marianna Góra w kategorii 87kg - 117kg (57+60) w dwuboju oraz Aleks Szymanek w kategorii do 102 kg z wynikiem 171kg (78+93).

Brązowe medale zdobyli: Wiktoria Kiełczewska w kategorii do 49kg z wynikiem 70kg (28+42), Mateusz Fiut w kategorii do 67 kg (179kg / 76+103), Dominik Kuszner w kategorii do 102kg (130kg / 55+75) oraz Mateusz Kozak w kategorii +109kg z wynikiem 171kg (76+95). Tuż za podium znaleźli się Zuzanna Podlaszczak w kategorii do 71kg (4. miejsce) oraz Kamil Ślusarski w kategorii do 55kg (5.miejsce).

Wiślacy zajęli drugie miejsce w I rzucie Wojewódzkiej Ligi Juniorów LOZPC tuż za Agrosem Zamość. Trzecie miejsce zajęła Unia Hrubieszów.