Aktualności

Medale lekkoatletek w Białymstoku

05.06.2022

Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS to kolejna impreza, z której nasze lekkoatletki przywożą medale i śrubują swoje rekordy.

Pierwszego dnia zawodów Zuzanna Gozdera była najlepsza w biegu na 100 metrów przez płotki ustanawiając rekord życiowy czasem 13.99s. To drugi wynik w krajowych tabelach. Tuż za jej plecami finiszowała inna reprezentantka KS Wisła Puławy Liwia Włoszczyk z czasem 14.65s. Rekord życiowy w biegu na 100 metrów pobiła także Wiktoria Oko, która z czasem 12.03s zdobyła srebrny medal przegrywając z Dorotą Puzio o zaledwie 0,02 sekundy. Julia Postój była piąta (48.27m), a Weronika Majek siódma (43.59m) w konkurencji rzutu młotem kobiet U18.

Fantastczny rezultat w drugim dniu zawodów osiągnęła Wiktoria Oko, która była absolutnie bezkonkurencyjna w biegu na 400 metrów przez płotki osiągając 58.67s. To rekord życiowy naszej zawodniczki, najlepszy wynik w tabelach krajowych oraz drugi w Europie. Czas jest tylko o 0.07 sekundy gorszy od minimum na tegoroczne Mistrzostwa Świata w Ameryce Południowej. Wydaje się, że minimum to tylko kwestia czasu. Świetnie na 200 metrów pobiegła Zuzanna Gozdera wygrywając konkurencję z czasem 25.05s, dziewiąta była Liwia Włoszczyk z czasem 26.51s (rekord życiowy). Na koniec dnia kolejne złoto dziewczyny dołożyły w sztafecie 4x100 metrów w składzie: Wiktoria Oko, Liwia Włoszczyk, Zuzia Gozdera, Maja Brodowska wygrywając z czasem 48.63s.

W klasyfikacji medalowej KS Wisła Puławy zajął fantastyczne piąte miejsce w kraju (najwyższe w województwie lubelskim).

Wróć
poprzednia
następna

Nasi sponsorzy

Partner drużyny


Sponsor złoty


Sponsor srebrny


Sponsor brązowy


Przyjaciele Wisły


Sponsor techniczny


Partner medialny