Mecz walki z happy endem dla Wisły

08.04.2023

W Wielką Sobotę 8 kwietnia Wisła Grupa Azoty Puławy podejmowała na Stadionie MOSiR w ramach 26. kolejki eWinner II ligi drużynę Olimpii Elbląg. W pierwszej połowie widzieliśmy dużo walki z obu stron, która cechowała się częstymi faulami. W skutek przewinień już w 32' Krystian Puton otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Chwilę później szanse się wyrównały, gdyż czerwień otrzymał także Patryk Jakubczyk z Olimpii. Do przerwy mimo starań zespołów nie zobaczyliśmy wielu strzałów, zatem widniał wynik 0:0.

Po zmianie stron w dalszym ciągu widzieliśmy wiele walki, a także pojawiły się groźniejsze akcje w ofensywie. W 50' w doskonałej sytuacji znalazł się Kamil Kargulewicz, jednak jego strzał obronił Andrzej Witan. Chwilę później niecelnie uderzał Bartosz Bernard. Odpowiadać starali się również rywale, lecz ich strzały były niecelne lub bez problemu radził sobie z nimi Piotr Zieliński. W końcu w 87' Mateusz Kaczmarek uderzył z dystansu, a futbolówka po rękach bramkarza znalazła się w siatce. Podopieczni trenera Mariusza Pawlaka nie dali sobie wyrwać punktów do końca spotkania, a więc w rezultacie Wisła Grupa Azoty Puławy pokonała Olimpie Elbląg 1:0.