Lider pokonany!

11.03.2023

W sobotę 12 marca Wisła Grupa Azoty Puławy podejmowała w ramach 22. kolejki eWinner II ligi lidera rozgrywek Kotwice Kołobrzeg. Od początku pierwszej połowy to Duma Powiśla stwarzała sobie więcej sytuacji. Okazji bramkowych nie zdołali wykorzystać Mateusz Klichowicz czy Dominik Banach. W końcu w 26' Krystian Puton dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne rywali gdzie piłkę przechwycił Robert Majewski, który podał do Przemysława Skałeckiego, a on umieścił piłkę w siatce. Po zdobytym golu staraliśmy się podwyższyć prowadzenie, jednak to goście zdołali wyrównać. W 43' Paweł Łysiak wszedł w pole karne Wisły i lekkim strzałem pokonał Błażeja Sapielaka. Do przerwy widniał zatem remis 1:1.

Po zmianie stron podopieczni trenera Mariusza Pawlaka ruszyli do ataku. W 50' minimalnie niecelnie uderzył z głowy Przemysław Skałecki, a chwilę później piłkę obok bramki posłał również Klichowicz. Z kolei w 75' w sytuacji sam na sam znalazł się Kamil Kargulewicz, lecz sędzia boczny podniósł chorągiewkę. W końcówce meczu widoczny w ataku był Krystian Puton, ale jego akcje nie przyniosły bramki. W doliczonym czasie gry Kamil Kargulewicz zagrał ze skrzydła do Dawida Retlewskiego, a on zapewnił Wiśle Grupa Azoty Puławy cenne trzy punkty. Ostatecznie pokonaliśmy Kotwice Kołobrzeg 2:1.