Lech II wyjechał z punktem

23.09.2023

W piątkowe popołudnie 22 września Wisła Grupa Azoty Puławy podejmowała na Stadionie MOSiR zespół rezerw Lecha Poznań.

Początek spotkania należał do rywali, którzy kreowali więcej sytuacji, jednak z biegiem czasu inicjatywę przejęli podopieczni trenera Michała Pirosa. W 33' strzał z głowy Dawida Retlewskiego obronił bramkarz. Chwilę później nasz napastnik miał dwie kolejne okazje na gole, jednak nie udało mu się pokonać Mateusza Pruchniewskiego. W 40' Damian Kołtański dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne przeciwników, gdzie świetnie znalazł się Karol Noiszewski i głową skierował piłkę do siatki. Zaledwie trzy minuty później Kolejorz zdołał wyrównać za sprawą Maksymiliana Dziuby. Nie był to jednak koniec strzelania. W 44' "Retel" wykorzystał zagranie Mateusza Klichowicza i na przerwę schodziliśmy prowadząc 2:1.

Drugą odsłonę mogliśmy rozpocząć od bramki na 3:1. W 47' strzał "Klicha" obronił bramkarz. Do dobitki dobiegł Kamil Kargulewicz, lecz posłał futbolówkę nad poprzeczką. Ta sytuacja bardzo szybka się zemściła. Po zaledwie minucie dublet zdobył Maksymilian Dziuba, który uderzał z rzutu wolnego. Przez kolejne minuty oba zespoły starały się przechylić szalę na swoją korzyść. Ostatecznie żadnej z nich się to nie udało, zatem Wisła zremisowała z Lechem II 2:2.