Aktualności

Doskonałe starty pływaków

06.10.2022

Nadrabiamy zaległości z pływackich aren. Nasi reprezentanci wystartowali w ostatnich dniach w Ogólnopolskim Sprawdzianie Wszechstronności Stylowej, a także w IV Rundzie zawodów o Laur Lubelskiego Koziołka.

Tradycyjnie zajęli miejsca na podium oraz wiele punktowanych pozycji.

W pierwszych z wymienionych zawodów formą błysnęła Gabrysia Król, która zwyciężyła w wyścigu na 100 metrów stylem grzbietowym w formule OPEN z czasem 1:04.70, jak również na 100 metrów stylem klasycznym (OPEN) z czasem 1:14.89 oraz na 100 metrów stylem dowolnym (OPEN) z czasem 57.69. Była także druga na 400 metrów stylem zmiennym (5:00.40) oraz na 100 metrów stylem motylkowym (1:04.56). W sumie Gabrysia zebrała 3091 punktów i została najlepszą zawodniczką zawodów.

Doskonale pływał także Hubert Żaczek zajmując odpowiednio trzecie miejsce wśród juniorów młodszych na 100 metrów stylem dowolnym (55.39), również trzecie na 100 metrów stylem motylkowym (1:02.28), czwarte miejsce na 100 metrów stylem grzbietowym (1:03.47), ponownie czwarte na 400 metrów stylem zmiennym (4:56.77) oraz szóste miejsce na 100 metrów stylem klasycznym (1:17.32). Z dorobkiem 2282 punktów został trzecim zawodnikiem ogółem w kategorii juniorów młodszych.

W barwach Wisły w zawodach startowali także: Zuzanna Cywka, Wiktoria Szczawińska, Lena Przewłoka, Antonina Dudzik, Lidia Koncka, Zofia Pawłowska, Damian Baraban, Bartłomiej Rymkiewicz, Dawid Sala, Adam Wronka, Mateusz Kozak, Mikołaj Bany, Bartłomiej Dudzik, Damian Panecki.

W ostatni weekend w Lublinie pływano o Laur Lubelskiego Koziołka. Yana Klikotska wygrała wyścig na 50m stylem grzbietowym oraz była druga na 50 metrów dowolnym. Start na 50 metrów stylem klasycznym to triumf Anastazji Soltys (41.60). Trzecia na 25 metrów stylem grzietowym była Olena Soltys (22.73), z kolei na dystansie dwukrotnie dłuższym trzecie miejsce zajęła Nina Reczek (36.87). Drugie miejsce na 100 metrów stylem klasycznym (1:31.05) oraz trzecie, ale na 50 metrów stylem dowolnym zajął Dawid Sala (30.24). Na najniższym stopniu podium stanęła także Nikola Jasik w wyścigu na 100 metrów stylem dowolnym (1:02.23). Nasza sztafeta 4x50m zmiennym w składzie: Nina Reczek, Kamila Czopek, Zuzanna Cywka, Anastazja Soltys ukończyła start na trzecim miejscu (2:29.63).

W pozostałych startach punktowali: Anna Soltys, Lena Mazurek, Gabriela Wójtowicz, Szymon Liszka, Igor Świech, Filip Wróbel, Krzysztof Kostyra, Michalina Świderska, Pola Cywka, Jakub Dacka, Kamila Czopek, Anastazja Soltys, Łucja Sacharow, Eldar Bomaziuk, Wiktoria Szczawińska, Zuzanna Cywka, Antonina Dudzik, Adam Wronka, Bartłomiej Dudzik, Wiktor Strumnik, Bartłomiej Rymkiewicz, Wiktoria Słotwińska, Damian Baraban, Nina Reczek, Mateusz Kozak.