Do Puław wracamy z punktem

09.03.2024

W sobotnie popołudnie 9 marca Wisła Grupa Azoty Puławy mierzyła się na wyjeździe z Hutnikiem Kraków.

Spotkanie znakomicie rozpoczęli podopieczni trenera Mikołaja Raczyńskiego. Już w 2' Manuel Ponce Garcia wykorzystał błąd defensywy rywali, wszedł w pole karne i pokonał bramkarza miejscowych. W kolejnych minutach widzieliśmy dużo walki z obu stron. W 14' wprost w bramkarza główkował Przemysław Skałecki, a w 25' niecelnie uderzał Piotr Giel. Z kolei w 28' bliski wyrównania był Krzysztof Świątek, który ustrzelił poprzeczkę. Przed szansą na bramkę dla biało-niebieskich stanął w 34' Jan Flak, jednak jego strzał pozostawił wiele do życzenia. W końcówce pierwszej połowy znów groźnie zaatakowali przeciwnicy. W rezultacie Krystian Lelek trafił w słupek. Do przerwy wynik nie uległ zmianie, a więc prowadziliśmy 1:0.

Po zmianie stron agresywnie ruszyli gospodarze, którzy w 57' doprowadzili do wyrównania. Wówczas po centrze z rzutu rożnego Marcin Wróbel głową skierował piłkę do siatki. Obie ekipy miały jeden cel, przechylić szalę na swoją stronę. Było dużo walki, ale ostatecznie nikomu się to nie udało. Wisła Grupa Azoty Puławy zremisowała z Hutnikiem Kraków 1:1