Długo oczekiwane zwycięstwo

28.03.2024

W Wielki Czwartek 28 marca Wisła Grupa Azoty podejmowała w Puławach w ramach 26. kolejki II ligi zespół Olimpii Elbląg.

Mecz od początku dobrze układał się dla podopiecznych trenera Mikołaja Raczyńskiego. Już w 1' Mateusz Klichowicz posłał piłkę tuż obok słupka. W odpowiedzi dwukrotnie do interwencji zmuszony był Oskar Mielcarz, jednak strzały przeciwników nie zrobiły na nim wrażenia. W 23' faulowany w polu karnym rywali był Karol Noiszewski. Sędzia główny wskazał na jedenasty metr, a do piłki podszedł Krystian Puton. Po chwili uderzenie naszego kapitana obronił Andrzej Witan. Ta sytuacja sprawiła, że jeszcze mocniej ruszyliśmy do ataku. W 27' Kamil Kargulewicz dośrodkował w kierunku Piotra Giela, który umieścił futbolówkę w bramce. Do końca pierwszej połowy widzieliśmy akcje z obu stron, lecz wynik nie uległ zmianie. Do szatni schodziliśmy więc prowadząc 1:0.

W drugiej odsłonie stroną dominującą byli Wiślacy. W 52' po błędzie bramkarza gości na listę strzelców wpisał się Krystian Puton. Zaledwie dziesięć minut później do odbitej przez obrońcę rywali piłki ruszył niedawno wprowadzony na boisko Kamil Kumoch. Zdecydował się na strzał, a futbolówka po rykoszecie zatrzepotała w siatce. W 77' bliski ustrzelenia dubletu był Piotr Giel, jednak z małej odległości przymierzył w poprzeczkę. Minutę później wyprowadziliśmy kontrę. Giel podał do Roberta Janickiego, który wszedł w pole karne i pokonał Andrzeja Witana. W samej końcówce bramkę na swoje konto mógł zapisać jeszcze Damian Kołtański, ale jego strzał w świetnym stylu obronił golkiper przyjezdnych. Finalnie Wisła Grupa Azoty Puławy zwyciężyła z Olimpią Elbląg 4:0. Jest to długo oczekiwana wygrana Dumy Powiśla, na którą czekaliśmy 173 dni.

Skład Wisły:
Oskar Mielcarz - Radosław Seweryś, Łukasz Wiech (79' Maksymilian Tkocz), Przemysław Skałecki, Danian Pavlas (46' Jan Flak), Karol Noiszewski, Krystian Puton (79' Damian Kołtański), Manuel Ponce Garcia (61' Kamil Kumoch), Kamil Kargulewicz, Mateusz Klichowicz (71' Robert Janicki), Piotr Giel.

28 marca 2024, 17:00 – Stadion MOSiR | ul. Hauke-Bosaka 1
Wisła Grupa Azoty Puławy - Olimpia Elbląg 4:0 (1:0)
Bramki: Piotr Giel 27', Krystian Puton 52', Kamil Kumoch 62', Robert Janicki 78'
Niewykorzystany rzut karny Wisły: Krystian Puton 23' (obrona bramkarza)

Żółte kartki: Danian Pavlas 16', Oskar Mielcarz 59' - Adam Żak 24', Marcel Stefaniak 26'

Sędziował: Radosław Trochimiuk (Przasnysz)