Derby dla Wisły

22.05.2022

Silnym akcentem kończymy sezon 2021/2022 w eWinner II lidze. W meczu ostatniej kolejki Wisła pokonała Motor Lublin 3:0.

Spotkanie rozpoczęło się od miłej uroczystości. Koszulkę z numerem 100 otrzymał od Zarządu Klubu Krystian Puton, który przekroczył już tę magiczną liczbę w biało-niebieskich barwach. Spotkanie rozpoczeło się od ataków Motoru, który nie potrafił jednak stworzyć realnego zagrożenia pod bramką Piotra Owczarzaka. W 14. minucie faulowany przed polem karnym lublinian był Jan Flak. Z rzutu wolnego pięknie huknął Krystian Puton otwierając wynik meczu. Futbolówka przeleciała nad murem i zatrzepotała w siatce. Pięć minut później Błyszko łapał za koszulkę Adriana Paluchowskiego. Całe zdarzenie miało miejsce w szesnastce Motoru i sędzia podyktował rzut karny. Pewnym egzekutorem okazał się sam poszkodowany podwyższając na 2:0. Lublinianie próbowali odpowiedzieć, ale uderzenie głową Swędrowskiego oraz Sędzikowskiego padło łupem Owczarzaka. Swoją szansę miał także Paluchowski strzelając przewrotką, jednak nad poprzeczką. W drugiej połowie to wiślacy byli stroną aktywniejszą i groźniejszą. W 55. minucie Madejski odbił strzał z bliska Drozdowicza, a kilka sekund później poradził sobie z dobitką Putona. W 68. minucie było 3:0. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego golkiper Motoru kapitalnie obronił strzał Ednilsona, a kolejna centra znalazła drogę do siatki odbijając się od nogi Drozdowicza. Do końcowego gwizdka puławianie kontrolowali wydarzenia boiskowe i pewnie pokonali Motor rewanżując się za porażkę w rundzie jesiennej.

WISŁA PUŁAWY 3:0 (2:0) MOTOR LUBLIN

Bramki: Puton 15, Paluchowski 20 (karny), Drozdowicz 68

Wisła: Owczarzak - Flak, Bracik, Wiech, Cheba, Ryszka (87 Skałecki), Lisowski, Kondracki (67 Ednilson), Drozdowicz (82 Bartosiak), Paluchowski, Puton