Chełmianka pokonana

12.02.2022

Przedostatni sparing przed wznowieniem rozgrywek daje nam czwarte zwycięstwo w okresie przygotowawczym. Zespół Mariusza Pawlaka pokonał Chełmiankę 3:2.

Wynik jest odrobinę mylący, bo to wiślacy kontrolowali mecz i tylko własnej niefrasobliwości mogą zawdzięczać utratę dwóch goli. Już w piątej minucie wynik spotkania otworzył celną główką Adrian Paluchowski. Chwilę później ładnie uderzał Dominik Banach, ale nieźle interweniował Długosz. Kilkukrotnie gotowało się w polu karnym chełmian, ale zabrakło wykończenia. Drugą połowę od mocnego uderzenia rozpoczął zawodnik testowany, który po dośrodkowaniu z lewej strony ładną główką pokonał bramkarza Chełmianki. Wiślacy byli częściej przy piłce i nie dopuszczali do zagrożenia pod własną bramką. W 70. minucie podwyższyli jeszcze wynik za sprawą Krystiana Putona, który wykorzystał rzut karny po faulu na Emilu Drozdowiczu. Kilka minut później błąd w wyprowadzeniu piłki z linii obrony i Ezana Kahsay został sfaulowany w polu karnym, a chwilę później sam wykorzystał jedenastkę. Na pięć minut przed końcem na uderzenie z dystansu zdecydował się Patryk Czułowski. Strzał okazał się bardzo precyzyjny i ustalił wynik na 3:2 dla Wisły.

Za tydzień rozegramy mecz kontrolny z Bronią Radom. O miejscu i dokładnej godzinie sparingu poinformujemy niebawem.

WISŁA PUŁAWY 3:2 (1:0) CHEŁMIANKA

Bramki: Paluchowski 5, zaw. testowany 47, Puton 70 (karny) - Kahsay 77 (karny), Czułowski 85

Wisła: Socha - Flak (46 Kuban), Cyfert, Bracik, Cheba (75 Czapla), Kona, Banach (46 zaw. testowany), Bartosiak (46 Lisowski), Kondracki (46 Ednilson), Puton, Paluchowski (46 Drozdowicz)