Cel: Poprawić skuteczność

11.02.2024

W sobotę 10 lutego o godzinie 11:00 Wisła Grupa Azoty Puławy rozegrała pierwszy tego dnia mecz towarzyski. Rywalem podopiecznych trenera Mikołaja Raczyńskiego była Legionovia Legionowo.

Od początku spotkania to biało-niebiescy kreowali grę. Wyprowadziliśmy kilka ciekawych akcji, jednak ich wykończenie nie było łatwe, gdyż dobrze radziła sobie defensywa gospodarzy. Mimo to mieliśmy okazje na gole. Dwukrotnie piłkę do siatki mógł skierować Krystian Puton, lecz najpierw ustrzelił słupek, a chwilę później futbolówkę po jego uderzeniu wybił z linii bramkowej jeden z obrońców. Ostatecznie starcie zakończyło się remisem 0:0.

Skład Wisły:
Oskar Mielcarz - Jan Flak, Łukasz Wiech, Przemysław Skałecki, Danian Pavlas, Karol Noiszewski, Kamil Kargulewicz, Janusz Nojszewski, Krystian Puton, Piotr Giel, Damian Kołtański.

10 lutego 2024, 11:00 – Legionowo | ul. Parkowa 27
Legionovia Legionowo - Wisła Grupa Azoty Puławy 0:0 (0:0)
Bramki: -

Drugim naszym sparingpartnerem była drużyna KTS Weszło.

Trener Raczyński zdecydował, że w tym meczu wystąpią zawodnicy z klubowej akademii wzmocnieni kilkoma piłkarzami z pierwszego zespołu. W pierwszej połowie dobrze radzili sobie Wiślacy, którzy przez pierwsze 30 minut przeważali, jednak w końcówce inicjatywę przejęli rywale, zdobywając bramkę. Do przerwy przegrywaliśmy 0:1, natomiast w drugiej odsłonie widoczna była już znaczna dominacja przeciwników. Straciliśmy kolejne trzy gole, a w rezultacie ulegliśmy KTS-owi Weszło 0:4.

Paweł Łakota - Kacper Kaczorowski, Radosław Seweryś, Adam Gałązka, Paweł Ciszewski (46' Oskar Przywara), Kamil Kumoch, Robert Janicki, Franciszek Łuczuk (46' Leonard Brykowski), Maciej Bortniczuk, Kacper Szymanek, zawodnik testowany.

10 lutego 2024, 13:30 – Legionowo | ul. Parkowa 27
KTS Weszło - Wisła Grupa Azoty Puławy 4:0 (1:0)
Bramki: Michał Kielak 40' (rzut karny), Bartłomiej Kalinowski 55', Łukasz Gikiewicz 65', 75'